10 Overzicht van de salarisbetalingen aan f.K. van Drunen in 1915. (Uit het boekje 'Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool Zuidsingel 128 Middelburg 1882-1982', p. 11) geen vaste klas. Hij of zijn vrouw functio neerden als onbezoldigd invaller bij ziekte van personeelsleden. Van Drunen over de leerkrachten: "De eer ste klas was toevertrouwd aan een dame van middelbare leeftijd: als onderwijzeres prima, als mens dor. De juffrouw van de tweede klas was fleuriger, reed de klas met lossere teugel en had de genegenheid van haar leerlingen. De onderwijzeres van de derde klas heeft moeilijkheid gegeven. Ze was verloofd met een onderwijzer uit Domburg en kreeg het gelukkige ongeluk in blijde verwachting te zijn." Van Drunen loste de kwestie op de volgen de manier op. Hij vroeg de juffrouw zich te rug te trekken, zo spoedig mogelijk in het huwelijk te treden en daarna ontslag aan te vragen. Hijzelf en zijn vrouw namen zo lang de lessen waar. Van Drunen zou de zaak met de voorzitter van het bestuur, dominee De Ligt, en eventueel met de schoolopziener Pattist bespreken. Zo ge schiedde: de onderwijzeres trouwde met de heer Rijken en het echtpaar vertrok la ter naar Nederlands-lndië. De onderwijzer in Domburg was wel door het bestuur op het matje geroepen maar niet ontslagen, want "de gang van zaken was bij de boe ren van het bestuur precies zo geweest". Ook een kwestie met de onderwijzer uit klas 4 wist Van Drunen op delicate wijze voorlopig op te lossen. De kinderen die bij Kinderzorg waren ondergebracht, zaten op zijn school. Op een zeker moment sprak de directeur van Kinderzorg Van Drunen aan op het gedrag van de onderwijzer: hij zou seksueel getinte opmerkingen tegen meisjes hebben gemaakt. Van Drunen be sprak deze opmerkingen met de betrokken onderwijzer, die heftig ontkende. Met de di recteur werd de afspraak gemaakt dat hij een eventueel vervolg ter sprake zou bren gen, ook bij de voorzitter van het bestuur. Het bleek niet nodig: de onderwijzer ver trok. Van Drunen vermeldt nog wel dat een hoofd van de christelijke lagere school te 's-Heer Hendrikskinderen later werd ont slagen vanwege seksuele opmerkingen. Het bleek dezelfde onderwijzer te zijn. "De vijfde klas was aan de heer Van Baal, een veertiger, toevertrouwd. Een goede, welwillende man, die nooit onderwijzer had moeten worden. Hij kon de klas niet aan, de klas hem wel. Een uitstekend plantkun dige, een groot wandelaar, geen school- IIANDTEEKEN1NG VOOK QUITANTIE. BETREKKING. DEDRAO MACHTIGING tot uitbetaling van zijnde hei hoofd der School, hel salaris »an uitgaande van de hieronder genoemde Vereeniging, overeet tijdvak loopende van tot J/ De Vertentgittg Z /Ze t- b>*- Voorzitter.

de Wete | 2011 | | pagina 12