Klas 7 van de School met den Bijbel, waar schijnlijk genomen in 1914. Vermoedelijk is de onderwijzer links op de foto f.K. van Drunen. (Archief AcaciahofMiddelburg) "Meester van den Ende uit klas 4 liet niet veel indruk na. Het was mossel noch vis. We werkten rustig door, kregen veel taai- lesjes met d en t of dt. "Klas 5 (1912). Na een tijd verschillende meesters gehad te hebben, kwam meester Adriaanse. Eerst erg leuk, later iets min der; hij kon erg sarcastisch zijn en deed vormsommen. Strafwerk bestond uit cijfe ren; bv. het cijfer 3 4200 keer afzonderlijk optellen en och arme, als 't niet uitkwam. Ik rekende graag, dus ik gaf niets om straf. Toen zei hij op een keer, dat ik mijn straf thuis met inkt moest maken, 'k Was wel wijzer, 'k Woonde dicht bij 't postkantoor en daar waren pen en inkt. Moeder merkte 't soms gekke dingen. Op een erg warme dag bv. pompte hij op de gang vier em mers water en smeet die van vóór uit de klas onder de rij banken. Als je je benen niet snel optrok, had je kletsnatte voeten. Iedere rij kreeg een emmer. Toen kwam er een kind uit de eerste klas zeggen: "t Drupt beneden.' 'Nou', zei hij, 'dan moet je hier eens kijken, de vloer staat vol plas sen'. Overigens kon hij wel goed lesgeven en we kregen ook nieuwe leesboeken van Van de Hulst, verder veel breuken en niet en meester was tevree. Die straf liep ik meestal op onder de leesles, 'k Was dol op lezen en sloeg bladzij na bladzij om. Kreeg ik een onverwachte beurt of werd ik be trapt dan volgde straf, maar 'k wist het 'happy end' van 't verhaal. "Meester Breel uit klas 6 had de bijnaam:

de Wete | 2011 | | pagina 15