Poelwijk op de kadastrale minuutplan van 1823 (Oost-Souburg sectie A). (Zeeuws Ar chief, Kadastrale plans, inv.nr. 1408) gehuwd met Wilhelmina Louisa Henriette van Doorn. Het echtpaar had één dochter, de "Weledelgeborene Vrouwe" Johanna Adriana du Buisson Becius. Zij was ge trouwd met Aarnout Jacob van Teijlingen, rijksontvanger (een soort belastinginspec teur) te Middelburg, lid van Provinciale Staten, luitenant-ter-zee, rentmeester van de Kroondomeinen, lid van de gemeente raad te Middelburg en ook nog korte tijd burgemeester van Oost- en West-Souburg. Naar hem is de Van Teijlingenstraat in Oost-Souburg vernoemd, uitgerekend de straat waar ik al meer dan vijftig jaar woon! Erfenis Na het overlijden van Hendrik du Buisson Becius in 1851 werd de buitenplaats aan zijn dochter Johanna Adriana toegewezen. Hendriks weduwe bleef evenwel levens lang in het bezit van het meubilair, de sie raden, paarden en rijtuigen op Poelwijk. Bovendien had ze ook nog recht op het vruchtgebruik van de helft van het onroe rend goed, zoals vruchten te velde, pacht, jacht, enzovoorts. Zes jaar later overleed Aarnout Jacob van Teijlingen op 45-jarige leeftijd, vermoedelijk ook op Poelwijk. Toen in 1870 Wilhelmina op 70-jarige leeftijd overleed, kwam Johan na du Buisson Becius in het volle bezit van Poelwijk, dus ook van het vruchtgebruik, de paarden en rijtuigen enzovoorts. Haar andere bezittingen waren de hofstede Altijd Sorg te Kloetinge en een woning in Middelburg. Veel personeel In die tijd was er veel personeel op Poel wijk: twee a drie dienstboden, een tuinman met zijn knecht en waarschijnlijk ook nog verscheidene landarbeiders. Alles gebeur de toen nog met de hand: het werk in het bos en op het land en de verzorging van het vee, enzovoorts. In later jaren moest de weduwe Du Buisson het blijkbaar zuini ger aan gaan doen, want het aantal perso neelsleden verminderde. Rond 1880 had ze nog wel een dienstmeid in dienst en ook nog een vaste tuinman, Adriaan Vos, de overgrootvader van de huidige bewoner van Poelwijk. Hij kwam in 1877 vanuit Noordwelle, waar hij ook als tuinman werk te, naar Oost-Souburg. Hij fungeerde ook als koetsier en op mooie zomerdagen ging hij vast vaak uit rijden met vrouwe Du

de Wete | 2011 | | pagina 22