POEL WYK ANNO /724 25 Foto Leo Hollestelle De hofstede aan de achterzijde tijdens de inun datie in 1944/'45, gezien richting Abeele. De boerderij rechts is Kersenboogaard, (coll. Vos) steen op de Veerseweg in Mid delburg terechtgekomen. De voorgevels van de panden 26 en 28 worden er nog steeds mee opgesierd. Waarom die gevelsteen op de voorgevel van deze twee huizen is inge metseld, is een raadsel. Moge lijk vond een voormalige tuinman het leuk om de steen als aandenken mee naar huis te nemen. Het kan ook zijn dat iemand een partij stenen waartoe de gevelsteen be hoorde van de afbraak gekocht heeft. In een stad als Middelburg werden nogal eens sloopmaterialen in het openbaar per opbod verkocht. Het zou ook kunnen dat de sloper, de aannemer Van Puffelen uit Middelburg, de steen zelf gehouden heeft en hem later in een nieuwe woning herge bruikte. Opvallend in dit verband is ook dat de steen precies op de scheiding van twee voorgevels geplaatst is. Kennelijk zijn die twee huizen gelijktijdig gebouwd, mogelijk voor rekening van de aanne mer zelf of op last van een op drachtgever. In het verleden bouwden kleine aannemers wel vaker eerst een huis om het als het klaar was te verko pen, meestal met maar één of twee woningen tegelijk. Na de droogmaking van Walcheren in 1946 verkocht de familie Van Schelven de hofstede aan Eine Vos. Zijn zoon Adri heeft die later van zijn vader overgenomen en werd zo eigenaar. Deze is er helaas, met medewerking van bouw- en woning toezicht, toe overgegaan de oude tuin manswoning te slopen. Thans is diens zoon, Ko Vos, al vele jaren eigenaar. De boerderij is helaas verworden tot een soort hobbyboerderij.

de Wete | 2011 | | pagina 27