De achterzijde van het Huis van Bewaring, vanuit zuidoostelijke richting. tributiedienst van Middelburg. Daar kreeg hij te horen dat de rantsoenen in de ge vangenis en het depot groter waren dan die van de gewone burger. Wel was het zo dat in vorige kampen de voeding volledig op rijkskosten werd verstrekt en in Middel burg werd voor jam, kaas en suiker een bedrag ingehouden. Om de bewoners te- gemoet te komen werden die artikelen voortaan ook van rijkswege verstrekt. Met het uitgespaarde bedrag konden dan in de kantine bepaalde artikelen worden aange schaft. Voor het wasgoed had het College van Re genten een contract afgesloten met de Stoomwasserij Zeeland aan 't Zand. Weke lijks werd de was afgehaald en de week daarop schoon terugbezorgd. De was be stond onder andere uit broeken, handdoe ken, ondergoed, sokken maar ook uit mol tondekens, strozakken, celkappen en cel mutsen. Bij te late levering kon een boete clausule worden toegepast. Het vervoer was toevertrouwd aan de fir ma Mullié en Kunst aan de Seissingel. Na dat zij daartoe een opdracht gekregen hadden, vervoerden ze gedetineerden en geïnterneerden van en naar het station en verder elke andere binnen Middelburg ge legen bestemming. Voor dit vervoer was een maandelijks bedrag van 107,50 overeengekomen. Radiodistributie Er was niet altijd zinnig werk voor deze mensen en om de verveling te verdrijven leek de aanschaf van een radio een goed idee. De directeur diende eind augustus 1941 bij Justitie een aanvraag in voor een aanslui ting op het plaatselijke radiodistributienet.

de Wete | 2011 | | pagina 32