37 Hoofdbewaarder C. de Munck. (coll. fam. De Munck) het ziekenhuis liet overbrengen. Hoewel zijn toestand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, herstelde hij geheel van zijn ver wondingen. Onderzoek Bij het onderzoek bleek dat de aanslag was gepleegd met een mes dat van een ijzerzaag was gemaakt. Het was vlijm scherp geslepen en op de schede stonden Japanse letters. Zaalgenoten hadden het mes nog nooit gezien. Was dat in het de pot vervaardigd? Ter afleiding mochten de geïnterneerden namelijk gereedschap ge bruiken om te knutselen. Ze maakten on der andere slangen, krokodillen, scheepjes en vliegtuigen. Er kwam vast te staan dat het mes niet was gemaakt van onderdelen van het verstrekte gereedschap, maar uit voorzorg werd het toch voorlopig ingeno men. De directeur was van mening dat Kubo hem had willen treffen omdat hij te weinig deed voor zijn invrijheidstelling. Kubo werd in afwachting van gerechtelijke vervolging in een strafcel opgesloten. Over zijn daad hield hij zich van den domme. Extra personeel In augustus 1944 waren er weer moeilijk heden. Uit de strafgevangenis in Leeuwar den was Georgiadis overgekomen, een man die vrijwel direct voor problemen zorgde. Hij raakte in gevecht met een zaal- genoot en er zat niets anders op dan hem in een cel op te sluiten. Herplaatsing op de zaal was een risico, het gevaar bestond dat men elkaar met het inmiddels weer verstrekte gereedschap te lijf zou gaan. Als oplossing stelde de direc teur voor twee extra bewakers aan te trek ken, waarvan er één permanent op de zaal aanwezig moest zijn. Het voorstel werd gunstig ontvangen, maar het is niet be kend of het is gehonoreerd. Dit speelde zich namelijk af in een tijd die zich ken merkte door verwarring, doordat de geal lieerden aan hun opmars door Frankrijk waren begonnen, waardoor ook in Neder land de toestand steeds ongewisser werd. Depot opgeheven De laatste maanden van het depot zijn schimmig. In oktober 1944 waren er nog negen geïnterneerden aanwezig. Hoe zij de beschieting en bevrijding van Middel burg in november 1944 zijn doorgekomen is onbekend. Het register waarin zakgel den en kantinebestedingen werden bijge-

de Wete | 2011 | | pagina 43