Activiteiten 3qi Jisjj N 60 Woensdag 27 april 2011 Jaarvergadering De jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren vindt plaats op woensdag 27 april a.s. De agenda treft u in het mid den van deze Wete aan. Na de pauze zal mevrouw Karina Leijnse, verbonden aan het Zeeuws Museum, een lezing houden over streekdrachten en ver geten stoffen (zie hieronder). Woensdag 27 april 2011aula Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.45 uur). Streekdrachten en vergeten stoffen De traditionele mode van de Zeeuwen is door de eeuwen heen vervaardigd uit stof fen die veelal vandaag de dag niet meer gemaakt worden. De oorsprong ervan moet gezocht worden in landen als India, Perzië, Vlaanderen, Oostenrijk, Zwitserland en En geland. De stofnamen zijn zo mogelijk nog wonderlijker. Sits, Grein, Bombazijn, Toile de Jouy, Moiré, Kalmink, Calicot en Baai spreken tot de verbeelding. Karina Leijnse is styliste en sinds 2007 verbonden aan het Zeeuws Museum, waar zij onder meer de zorg heeft voor de prach tige collectie Zeeuwse streekdrachten. Zij zal een lezing houden over Zeeuwse streekdrachten en de daarvoor gebruikte stoffen. Dat zal zij doen aan de hand van foto's en een film. Daarbij komt onder meer aan de orde dat ons Zeeuwse schorten- bont, ongekend populair onder de Zeeuw se vrouwen, al tweehonderd jaar in Gemert (Noord-Brabant) wordt geweven. Johan van den Acker Textielfabriek is het familie bedrijf dat sinds de oprichting in 1807 voor heel Nederland streekdrachtstoffen weeft, eerst door thuiswevers en later in de fa briek op geavanceerde machines. Woensdag 22 juni 2011 Dorpswandeling Kleverskerke "Niet meer dan een vlek" is Kleverskerke nooit geweest, maar zo bestaat het al hon derden jaren lang. Reeds in een oorkonde uit 1251 komt de naam voor als ambachts heerlijkheid. Klein, maar toch de moeite waard om te bezoeken, zeker in combinatie met een bezoek aan het arboretum 'het bomenbos' dat door wijlen de heer Boom is aange plant en door de jaren heen uitgebreid is met zeer bijzondere bomen. We ontvangen u graag om 19.00 uur in de Hervormde kerk van Kleverskerke, waar de heer W. van der Heijden ons van alles gaat vertellen over Kleverskerke. Zoals gezegd, Kleverskerke, niet meer dan een vlek, maar verrassend genoeg! Het oude kerkje, echt wel zo oud? Het dorp heeft zelfs een schooltje gehad, en nog eens niet zo heel lang geleden. Kortom, genoeg om weer eens een heel andere kant van Walcheren te ontdekken. Na een wandeling van een kwartiertje zijn we in 'het bomenbos', waar we eerst kof fiedrinken, en daarna neemt G.J. Antheu- nisse, bomendeskundige, het over en loopt met ons door dit bijzondere stukje bos, waar hij genoeg over weet te vertellen. Rond half tien zal het programma afgelo pen zijn. Woensdag 22 juni 2011aanvang 19.00 uur. Verzamelen bij de kerk aan de Dorps straat. Noteert u alvast? Zaterdag 1 oktober 2011, de jaarlijkse bui- tenheemse excursie naar Brussel. Meer in formatie in De Wete van juli a.s. en op de website van de HKW.

de Wete | 2011 | | pagina 66