«"■Sx W Activiteiten Het Zeeuwse bont wordt nu niet alleen meer voor schorten gebruikt. In een korte documentaire die aan het eind van de avond in première ging, legt Felix van den Acker uit hoe het Zeeuws bont tot stand kwam en waarom een Bra bantse wever uit Gemert zo populair was in Zeeland. De film is op initiatief van het Woensdag 21 september 2011 Schotse avond in Veere Wegens het grote succes van enkele jaren geleden organiseert de HKW opnieuw in samenwerking met de Stichting Veere- Schotland een Schotse avond, ditmaal op woensdag 21 september. Dit evenement vindt plaats in Veere. Vanaf 18.45 uur is er de mogelijkheid mee te lopen met een rondwandeling langs 'Schots Veere', onder leiding van Peter Blom, stadsarchivaris en voorzitter van de Stichting Veere-Schotland. Om ca. 19.20 uur gaat de kerk open en geven de house piper van Veere, Fonny van Dun, en drum major Elvire Claes acte de présence, met onder meer een muzi kaal welkom aan de bezoekers. Daarna zullen zij vertellen over hun instrumenten (doedelzak en grote trom) en uniform, ge maakt van de Veere-District-tartan. Vervolgens zal Tiny Polderman, secretaris van de Stichting Veere-Schotland, iets over (het ontstaan van) de stichting en haar doelstelling en activiteiten uit de doeken doen. Peter Blom verzorgt vervolgens een presentatie over interessante Schotten uit Zeeuws Museum en Karina Leijnse ge maakt om de geschiedenis van het Zeeuws bont vast te leggen. Na afloop konden de stofjes worden gevoeld. Een mooie avond! Leo Faase de Veerse geschiedenis, zoals de 'conser vatoren'. De hele avond wordt muzikaal omlijst met traditionele volksmuziek door Fonny en El vire, én met Schotse ballades, vertolkt door het Vocaal Ensemble Sint Laurens (VES). Woensdag 21 september 2011, start rondwandeling (optioneel): 18.45 uur, cis terne (waterput Oudestraat); aanvang avondprogramma: 19.30 uur, Kleine Kerk, Kapellestraat. Toegangsprijs: 5,-, te be talen bij entree van de kerk. Zaterdag 1 oktober 2011 Buitenheemse excursie "Brussel was toen nog een bruisende stad Brussel was toen oh la la en olijk Brussel was toen nog een ruisende stad Brussel en Brussel was vrij en vrolijk..." Wie kent niet dit bekende liedje van Jac ques Brei? Brussel komt van Bruosselle, Broeklanden aan de Zenne, nederzetting bij het moeras. Gelegen op het raakvlak tussen twee tegengestelde regio's (moe- rasland in het westen en heuvels en laag land in het oosten) wist de stad altijd al te

de Wete | 2011 | | pagina 80