26 Sturm op bezoek bij zijn vriend en mede schrijver J.C. Verton, die o.a. ons vervolgver haal 'De moeilijke weg van Krientje Karelse' schreef. Mevrouw Verton draagt nog de mooie Walcherse klederdracht.(foto Erik de Vries kon hij gewoon langs zijn neus zeggen, dat hij "nog een stuitje ging schrieven". Twee van de vijf verhalen werden door De Spiegel geaccepteerd en intussen had Sturm ook zijn honorarium voor zijn eerste verhaal ontvangen. Het was het toentertijd prachtige bedrag van... 5,-. Minder heeft hij ook nog wel ontvangen, namelijk een honoraria vastgesteld. Steeds meer ging Sturm schrijven, waarbij hij veel steun ondervond van de schrijfster Hendrika Kuyper-van Oordt, aan wie hij eens in een overmoedige bui geschreven had om haar oordeel over zijn werk. Ook de heer Burger, destijds redacteur van De Standaard, gaf hem vaak praktische aan- rijksdaalder, maar dat was voor een ver haal in het Zeeuws Dagblad, waarvan de oplage uiteraard kleiner was dan De Stan daard. En aan de hand van de oplage cijfers werden en worden nu eenmaal de wijzingen, waaraan de jonge schrijver veel had. En hoewel hij ook vaak verhalen als "onge schikt voor publikatie in ons blad" retour kreeg, toch zag hij herhaalde malen zijn geesteskinderen in drukinkt terug. Er ble ken ook zoveel onderwerpen te zijn om over te schrijven. En al deze gebeurtenis sen speelden zich af op het schone eiland Walcheren, dat de schrijver met hart en ziel liefheeft. En niet alleen het eiland, zijn

de Wete | 2011 | | pagina 34