Oud-bierhandelaren in proeflokaal De Mug in Middelburg, 27 oktober 2004. Van links naar rechts: Tonny Verdonk, Rinus Roth, Pauw Koole en Cees de Vlieger, (foto Barend Mida- vaine, opgenomen in het besproken boek, p. 61) zowel in de tekst als in de onderschriften bij de foto's regelmatig wordt verwezen naar straten waarvan de namen alleen de oudste inwoners van Middelburg nog iets zullen zeggen. Sommige straten zijn na de Tweede Wereldoorlog verdwenen of kre gen na de wederopbouw een andere naam. Zo worden in het boek bijvoorbeeld ben misstaan. Dat kaartje van de Koe straat staat er niet ten onrechte in, want dit is een van de vele straten waarvan de om geving na 1945 drastisch veranderd is. In het boek komt niet alleen het bier aan bod, ook wordt er ingegaan op de produc tie van limonade in de Zeeuwse hoofdstad. Helaas is daar ook de productie van niet- de voormalige Kapoenstraat, de Oude Kerkstraat en de Lange Burg genoemd. Hoewel er wel een kaartje is van de Koe straat en omgeving, zou een plattegrond van heel de Middelburgse binnenstad, van de situatie zoals die was tussen de beide wereldoorlogen, in deze uitgave niet heb- alcoholische dranken verdwenen. Maar het is leuk om te lezen dat ook Middelburg ooit zijn eigen frisdrankenproductie kende, met onder andere limonadegazeuse AVA van het bedrijf van Anthonie van Aartsen. De firma Verdonk produceerde ook zijn eigen gazeuse en verkocht als een van de eerste in Zeeland het wereldbekende merk SiSi van de firma Becht en Zonen uit Bergen op Zoom. De productie van limonade wordt in onze tijd overheerst wordt door slechts enkele spelers op de wereldmarkt. Terecht staan de auteurs stil bij de huidige,

de Wete | 2011 | | pagina 52