Bijeenkomsten 47 Het theelepeltje van Kinderzorg. (coll. Henny van der Heijden, foto Leo Hollestelle) brak was zij vanwege haar joodse achter grond doodsbang. Ze werd op transport gesteld, maar keerde behouden terug en vertelde ons later over haar bevrijding door de Russen. Ook mijn moeder zette zich in voor Kinder zorg en kreeg als beloning eens een lepel tje, dat ik steeds heb bewaard. Na de bevrijding kwam ik geregeld in de gymzaal van Kinderzorg om met gymnas tiekvereniging Achilles te turnen. Er waren Dorpswandeling Kleverskerke Het was, zoals het hoort bij dorpswandelin gen van de HKW, opnieuw mooi weer, die woensdagvond 22 juni 2011, in Kleversker ke. Een regenfront was net weggetrokken, het andere nog niet gearriveerd. De avond begon in het knusse uit 1862 daterende kerkje, waar zo'n vijftig mensen bij elkaar waren gekomen, onder wie een lid speci aal uit Amstelveen. Tevoren had ik van een HKW-lid dat he laas zelf niet kon deelnemen aan de wan- ook bijeenkomsten van de Jonge Kerk, lezingen en films van de buurtvereniging Nieuw-Middelburg en wijkavonden van de hervormde Kerk. Aan het wonen bij Kinderzorg heb ik goe de herinneringen overgehouden." Put van Loeff J. Wijkhuijs uit Middelburg reageerde op de foto met Grietje Kleinepier bij de waterput van de familie Loeff in Koudekerke (De l/l/efe juli 2011, pagina 58). In het bijschrift bij deze foto staat dat de opname rond 1950 is gemaakt. Dat moet volgens de heer Wijkhuijs een 'slip van de pen' zijn. De foto is volgens hem gemaakt circa 1933- 1934. Grietje is namelijk zijn moeder, in 1917 geboren als Magrietha Kleinepier. Zij was toen 16 a 17 jaar oud en werkzaam als dienstbode bij notaris Loeff. Ze is in 1949 te Vlissingen overleden. XJ deling, het boekje Niet meer dan een vlek gekregen waarin heel wat wetenswaardig heden zijn te lezen over het dorpje. Maar onze gids Wim van der Heijden vertelde even boeiend en gedetailleerd over de his torie van dorp en kerk, onder meer over de ambachtsheren Van den Brande, van wie het wapen nog in de herenbank is te vin den. En over de laatste ambachtsheer, dr. Maurits Willem Raedinck van Vollenhoven, ereburger van Brussel, Antwerpen, Luik, Brugge en Gent. In het museum in Arne-

de Wete | 2011 | | pagina 55