Activiteiten 48 Het restant van het wapenschild van de familie Van den Brande, ambachtsheren van Klevers- kerke 1679-1780, afkomstig uit de kroonlijst van het huis van deze familie aan de Lange Delft in Middelburg, ligt sinds 1996 aan de Dorpsstraat bij de kerk in Kleverskerke. (foto Leo HoUestelle) muiden is meer over hem te vinden. Na de inleiding gingen we te voet en per fiets naar het door de heer en mevrouw Boom aangelegde arboretum aan de Van Cittersweg 9, een 'Bomenbos' waarvan ve len van ons het bestaan niet kenden. Na een gastvrije ontvangst met koffie, thee en cake kregen we van mevrouw Boom en van Johan Antheunisse, hovenier, een uit gebreide uitleg over het arboretum en de bijzondere bomen die er zijn geplant. De wandeling door dat bomenreservaat was een feest en riep veel bewondering op voor het echtpaar Boom dat met veel cre ativiteit en volharding een waar lusthof heeft aangelegd. De heer Boom vond het geen probleem om - weliswaar jonge, maar toch - bomen per lelijke eend te ver voeren van de kwekerij naar zijn Bomen- bos. En nu groeien daar exemplaren als een vleugelnoot en een Ginkgo biloba. Er is een prachtige beukenlaan, er grazen schapen, kortom: arcadia in een notendop. Het was een mooie avond in en om Kle- verskerke dat nog in belangrijke mate zijn Woensdag 26 oktober 2011 De 'gewone' mens in/achter de dracht De Walcherse klederdracht is voor de ge middelde bezoeker van de lezingen van de Heemkundige Kring Walcheren geen on bekend fenomeen. Velen hebben immers ouders, grootouders of andere familie ge had voor wie het de dagelijkse kledij was; vanaf een jaar of vier totdat ze overleden, of soms ook eerder wanneer ze naar een karakter heeft weten te behouden en zich niet, zoals Riek Bakker (van de Kwaliteits atlas Middelburg 2030) het graag had ge zien, omringt door water. De activiteiten commissie heeft opnieuw voor een interes sante avond gezorgd! Maarten Steenbeek verzorgingshuis gingen. Soms stopten ze ermee, omdat ze meegingen met hun tijd. Anderen bleven hun streekdracht trouw omdat ze het mooi vonden, of uit gewoon te - en ook wel uit gemakzucht. Juwelier Piet Minderhoud uit Westkapelle, alom bekend als deskundige op het gebied van de Zeeuwse streeksieraden en de Walcherse streekdracht, zal op woensdag 26 oktober hierover een lezing geven.

de Wete | 2011 | | pagina 56