archiefstukken die betrekking hebben op 'Ik en wij', het thema van de Maand van de Geschiedenis. Aan de hand van uiteenlo pende documenten krijgt u een aantal 'tegenstellingen'voorgeschoteld uit de Zeeuwse geschiedenis, van een zeventien- de-eeuwse regentenruzie tot de actuele discussie over kernenergie. In dat kader houdt P.W. Stuij een lezing over de roem ruchte geschiedenis van de Belgisch-Ne derlandse rijksgrens in Zeeland. Engel Reijnhoudt en Ambras, liedjesschrijver en conferenciers uit respectievelijk 's-Heeren- hoek en Hulst, houden een conference met liedjes en streektaal over 'gewone' mensen uit de Zeeuwse historie. Tijdens de Genealogische Contactdag kunt u de grote hoeveelheid bestanden van het Genealogisch Centrum (waaronder 150 duizend overlijdensberichten) raadple gen. Deskundigen van de Genealogische Vereniging afdeling Zeeland en het Gene alogisch Centrum helpen u met het opzet ten van stamboomonderzoek. Vragen kunt u ook voorleggen in de studiezaal van het Zeeuws Archief aan de archiefexperts. Het aanvragen van stukken uit de depots is niet mogelijk. Verder presenteren zich ge nealogische organisaties en werkgroepen en kunt u contacten leggen met andere genealogen. Bob Coret, ICT-specialist en deskundige op het gebied van genealogie, houdt een workshop over het gebruik van internet bij stamboomonderzoek. De Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief organiseert een lezing door een bekende auteur. Vanaf 16.00 uur vertelt Sjeng Scheijen over zijn onderzoek naar Sergej Diaghilev (1872-1929), Ruslands bekendste kunstcriticus, impresario en pro ducent van de beroemde Ballets Russes. Scheijen oogstte alom lof voor zijn biogra fie over Diaghilev, waarvoor hij bronnen heeft geraadpleegd in archiefinstellingen in Rusland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Nederland. De lezing vindt plaats in de Hofpleinkerk tegenover het Zeeuws Ar chief. Toegang 5,-, gratis voor Vrienden van het Zeeuws Archief. Na afloop kunt u napraten en uw boek laten signeren in het Zeeuws Archief. Verder is er de expositie 'Akten van Lief Leed - 200 jaar Burgerlijke Stand' te zien over Zeeuwse levenslooprituelen rondom geboorte, huwelijk en overlijden. Zaterdag 15 oktober 2011, 10.00-17.00 uur, Hofplein 16, Middelburg. Symposium 'Lang leve de burgerlijke stand!' Genealogie is voor het Zeeuws Archief een prominent aandachtsgebied. Archief onderzoek naar voorouders begint met de akten van de burgerlijke stand; ze zijn de objectieve weergave van persoonlijke ge beurtenissen van lief leed. Veel voor stamboomonderzoekers interessante ge gevens zijn in digitale vorm verzameld in de succesvolle website www.zeeuwenge- zocht.nl. Met 7 miljoen Zeeuwse persoons gegevens bedient de website gemiddeld 500 bezoekers per dag! Genealogische gegevens kunnen leiden tot ontroerende familiegeschiedenissen, maar er zijn nog veel meer toepassingen. We laten u graag kennismaken met ver schillende verrassende facetten van onder zoek naar voorouders en familie. Het Zeeuws Archief nodigt u van harte uit voor dit symposium op woensdag 2 november 2011Het programma ziet er als volgt uit. 13.00 uur, welkomstwoord door Hannie Kool-Blokland, directeur Zeeuws Archief.

de Wete | 2011 | | pagina 58