BEGIN NOVEMBER OP DE MARKT! 1 Bèl, bèl! Bèl, bèl! Nog niet eerder werd een zo op de actuele situatie gericht boek uitgebracht over de streekgebonden kleding als in Zeeuwse streekdrachten in een ander daglicht Het rijk geïllustreerde boekwerk staat vol met bijzondere verhalen, berichten en anekdotes over allerlei gebeurtenissen die samenhangen met de Zeeuwse streekdrachten. Dat betekent meer dan 150 pagina's leesplezier. Lees hoe opvallend veel initiatieven er de laatste tijd zijn en worden genomen om de Zeeuwse streekdrachten en de bijbehorende sieraden onder de aandacht te brengen en te houden. Meer dan duizend mensen ijveren voor het behoud van dit belangrijke onderdeel van de Zeeuwse volkscultuur. Dat gebeurt met demonstraties, folkloristische dansen en in museale presentaties. Het door oud-PZC journalist en publicist Jacques Cats samengestelde boek verwijst met de titel 'Bèl, bèl! naar de in vroeger tijden in deze regio geslaakte kreet van verwondering of verrassing. Wie de op zichzelf staande verhalen over de Zeeuwse streekdrachten leest zal het vaak zeggen of denken: bèl, bèl! Kortom, Bèl, bèl! is duidelijk een boek om te hebben of te geven. Niet alleen voor draagsters, familie of bekenden van (vroegere) dragers en voor hobbydragers, maar ook voor belangstellenden in een breder kring. De bon op de achterzijde maakt duidelijk hoe u het boek tegen een aantrekkelijke korting rechtstreeks bij de auteur/uitgever kunt bestellen. 'Bèl, bèl! is straks natuurlijk ook te koop bij de boekhandel. Wete kunt u aanvragen bij de redactie. K.v.K. nummer 40309644 Verschijnt aan het begin van elk kwartaal. ISSN 0166-2325 Zeeuwse streekdrachten in een ander daglicht

de Wete | 2011 | | pagina 8