11 reden extra trams. Er werden honderd nummers gebracht, waaronder een impo nerend leeuwennummer, maar ook beren, zeeleeuwen, kamelen en olifanten zetten hun beste pootje voor. Bij Strassburger lag de nadruk op paarden. Zo was er een op treden van zestig paarden tegelijk onder leiding van directeur Strassburger zelf, en Regina Strassburger vertoonde hoge schoolrijkunst. Als extra sensatie werd ie mand als een levende kanonskogel twintig meter de lucht in geschoten. De verslaggevers van de Middelburgsche Courant en de Vlissingsche Courant waren zeer onder de indruk van het vertoonde. Reprise In 1939 kwam Strassburger opnieuw naar Nederland. Dat had een onsympathieke reden. Vanwege hun joodse achtergrond waren de Strassburgers door het nazibe wind gedwongen hun circus aan de Duitse Paula Busch te verkopen. Optreden in Nazi-Duitsland was onmogelijk geworden, de Strassburgers waren uitgeweken naar België waar zij een nieuw circus hadden opgebouwd onder de naam Strassburger Frères. Na een tweejarig tournee door Scandinavië en een winterstop in Baarle- Nassau begon in het voorjaar van 1939 een tournee door Nederland. Als impresa rio fungeerde Frans Mikkenie, een beken de naam in de Nederlandse circuswereld. Op 12 juni werden op de Vlissingse Nieu- De aankomst van het circus van Oscar Carré te Middelburg op 12 mei 1915. De Middel burgsche Courant van 1 mei 1915 berichtte hierover: "Woensdag 12 Mei ongeveer 9 uur 's ochtends zal de extra-trein van het circus al hier arriveeren, en reeds denzelfden avond de eerste voorstelling geven. Het circus brengt een stal mee van meer dan 100 raspaarden en bo vendien olifanten, kameelen, lama's, herten en leeuwen." (Zeeuws Archief, Beeld en Geluid nr. 320-040) Aankomst Circus „Carré' te Middelburg

de Wete | 2012 | | pagina 13