18 Gezicht op de Loskade te Middelburg, vanaf de stationsbrug, met schepen aan de kade, ca. 1925. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata deel II, nr. 2347-043) gauw vergeten. De herinneringen aan de kameraadschap van de bemanning en de vriendschap van het steigerpersoneel daar waar de schepen aanlegden komen zo in mijn hoofd op maar zijn niet zo makkelijk te beschrijven. De agent te Middelburg was de firma Faro op de Korendijk en de besteller de allervriendelijkste Louis Kamp man, onze toevlucht en hulp bij alles daar op het Loskaaiterrein. Helaas is hij al vroeg aan tbc gestorven, als zovelen met hem in die tijd. Riool Die huizen, die staan er nog. Wel zijn de kleine huisjes met de tuintjes ervoor ver dwenen en er zijn enige huizen, veel mo derner van aanzien, bijgebouwd. Ik herin ner mij nog dat daar een keel-, neus- en Kanonpalen Bij de onzekerheid over het slagen van de doorgraving, nodig voor de Nieuwe Water weg voor Rotterdam, hadden veel Rotter damse reders hun oog op Vlissingen ge slagen. De vaart over de Oosterschelde en de Zandkreek via de sluizen te Veere was voor de stoomschepen van die tijd uitvoer baar. Ik herinner me dat mijn vader vertel de van de Scholten van de Holland-Ameri- kalijn die met ijsgang op deze route Vlis singen bereikte, maar in de gemelde bocht van het kanaal gebruik moest maken van oorarts was gevestigd en daarachter was de stalhouderij van Van der Weg, een man met een verschrikkelijke hazenlip. Mijn va der huurde daar zijn Victoria voor zijn da gelijkse rit. Het tonnenstelsel, een propa- gandageval van dokter Bolle, is verdwe nen. De huizen zullen alle rioolaansluiting hebben. Indertijd waren dat de modernste huizen van Middelburg, met een vrij uit zicht op het kanaal.

de Wete | 2012 | | pagina 20