25 De westzijde van boerderij Het Blauwe Hof wordt beschut door bomen, gezien vanaf het 'bunkerpad' (fietspad) langs het Landfront van Vlissingen. (foto Leo Hollestelle) Middelburg uitgegeven. Smallegange was hiermee de eerste die Vrijburg omschreef én er een afbeelding van afdrukte in een publicatie. Het was burgemeester Pieter Duvelaer die de naam van zijn nieuwverworven bezit tussen 1687 en 1695 veranderde in Vrij burg. Vond Duvelaer een wijziging gepast en Vrijburg aantrekkelijker? De naam is tweeledig: de vrijheid van het leven op een buitenplaats, weg van de stad, naast de geborgenheid van een burg of burcht, waarin men zich veilig kon voelen. Pieter Duvelaer was tussen 1687 en 1715 eigenaar van de lusthof. Dat betekent dat hij Vrijburg in de nadagen van zijn carrière als burgemeester kocht. Tot vijfmaal toe oefende Pieter dit hoogste ambt van Mid delburg uit, in 1687 voor de laatste maal. Duvelaer was getrouwd met Johanna Le Sage. Hun huwelijk bleef kinderloos. Des ondanks bleef Vrijburg na zijn dood in 1715 in de familie en dat maar liefst hon derd jaar in totaal. Een neef, een zoon van Pieters jongste zus Sara, erfde alle bezit tingen. Deze Pieter Joseph van Campen kwam oorspronkelijk uit Goes, waar zijn vader baljuw van de stad was en ook de aanzienlijke functie had van dijkgraaf van de Breede Watering. Twee jaar voor de dood van zijn oom had hij zich definitief in Middelburg gevestigd. Pieter Joseph was schepen van Goes en lid van de vroedschap, een soort plaatse lijk bestuur dat onder meer de magistraat van een stad benoemde. Hij was gehuwd met een telg uit de Goese tak van het be roemde geslacht Lampsins, Jacoba Josi- na. In 1738 werd hij niet in Goes, maar in de Nieuwe Kerk van Middelburg begraven. In 1741 nam alweer een Pieter het roer

de Wete | 2012 | | pagina 27