Feiten en mededelingen een Elizabeth en tot slot in 1915 de Marig- je. De eerste Elizabeth is gesloopt. De an dere varen nog en zijn in de 'bruine vloot' terechtgekomen. Adrie Koppejan en Dennis Helmich heb ben de geschiedenis van deze vier laatste binnenvaartklippers opgetekend in het boek Een veger windde geschiedenis van vier Zeeuwse klippers (2011Ze hadden, zoals vaker bij het optekenen van gebeur tenissen uit het verleden, niet veel langer moeten wachten. Nu konden ze nog praten met oud-schippers en schipperskinderen. Hun onderzoek vergde vier jaar. De reden waarom de klippers van de Zeeuwse werven de typebenaming Zeeuwse klipper kregen toebedeeld, moet hebben gelegen in het feit dat deze sche pen veel op de Zeeuwse wateren voeren. Vooral in de bietentijd voeren er veel klip pers vanuit de Zeeuwse landbouwhavens naar de suikerfabrieken. Het aandeel van klippers die in bezit waren van Zeeuwse schippers was dan ook groot. Omdat de meeste van deze schepen geconstrueerd waren met een rechtopstaand hek, waren het deze klippers die in de volksmond beti teld werden als Zeeuwse klippers. De twee auteurs vertellen deze avond over deze boeiende geschiedenis en laten veel oude foto's zien die zij tijdens hun onder zoek hebben verzameld. Woensdag 14 maart 2012, aula Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Donderdag 19 april Jaarvergadering 2012 In tegenstelling tot andere jaren zal de HKW-jaarvergadering 2012 op een don derdag plaatsvinden en wel op donderdag 19 april 2012. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende zaken aan de orde: jaarverslagen secretaresse en pen ningmeester, verslag kascommissie, be groting, beleid bestuur en (her)verkiezing bestuursleden. In De Wete van april 2012 treft u een uit gebreide agenda aan voor deze jaarverga dering. Na de pauze houdt Leo Hollestelle een lezing over de bevolking van Walche ren, 1795-1940. Donderdag 19 april 2012, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. De goudschat van Serooskerke Veel lezers van De Wete zullen wel op de hoogte zijn van de in 1966 gevonden goudschat te Serooskerke. Ter gelegen heid van het 45-jarig 'jubileum' hiervan in 2011 heeft de Dorpsraad Serooskerke, in samenwerking met de Kunst- en Cultuur route Midden-Walcheren, een boekje over deze vondst gepubliceerd, geschreven en samengesteld door Frans van den Driest.

de Wete | 2012 | | pagina 53