1. Gepubliceerd in navolgende Wete's: 2007 nr. 3, 2008 nr. 4, 2009 nr. 4, 2011 nr. 2. Bronnen: - Zeeuws Archief, Notariële archieven 1842- 1895. - Zeeuwse bibliotheek, diverse publicaties en Krantenbankzeeland. - Wil Abeleven-Labberton, 'Zeeland vocht door'Utrecht 1946. vloeren van het gebouw lagen bezaaid met wapentuig, ransels, kledingstukken en der gelijke. Kennelijk had de vijand de Fransen zo dicht op de hielen gezeten dat ze over haast de vlucht hadden moeten nemen. Zelfs aangesneden broden, beleg en an dere etenswaren stonden nog ongenuttigd op tafel. Het is algemeen bekend dat de meen veel rustiger was dan op Walcheren. Na de oorlog zijn ze niet meer terugge keerd op Abeele en zijn ze in Veere gaan wonen. Huize Abeele is nog vele jaren bewoond geweest door de voormalige slager Iman- se uit Vlissingen en thans al geruime tijd door de familie Reijnierse. De heer Reij- nierse heeft een tandartsen praktijk in Middelburg. J. Kaljouw Fransen zich na het opgeven van de Sloe- dam zo snel mogelijk terugtrokken in Vlis singen omdat ze anders hun schepen niet meer konden bereiken. Een boer uit Wel- zinge vertelde me dat ze de zakken met graan uit de wagens gooiden om maar sneller te kunnen opschieten. De Middel- burgsche Courant van 31 mei 1940 meld de: "De Fransen trokken terug, hun terug tocht werd een vlucht, hun vlucht een pa niek. Het overmachtige Duitsche luchtwa- pen dreef hen voor zich uit, maaide hen neer, ontwrichtte alle verband." Rond 1943 trokken de Abelevens naar Zuid-Beveland, waar het over het alge- Noot van de redactie. Over het echtpaar Abeleven- Labberton is ook geschreven door E. Braat, 'Wim en Wil. Herinneringen aan het kun stenaarsechtpaar Abeleven-Labberton', in De Wete 2006 nr. 1p. 21-26. Over Abeele en Bellevue door J. Poppe, 'La Belle Vue De Abeele' in De Wete 1985 nr. 3, p. 10-13.

de Wete | 2012 | | pagina 26