Watersnood Vlissingen, Kleine Markt, 1906. (coll. A. Bosselaers) 1902 had overgenomen van J. Barendse.2 In 1907 was Daniëlse "ruim gesorteerd in ansichtkaarten, goedkoope prentboeken, briefkaart-, zwartjes- en poëzie-albums, aan concurreerende prijzen".3 Hij gaf ook zelf prentbriefkaarten uit, bijvoorbeeld die van de watersnood in maart 1906" en van het koninklijk bezoek in september 1907.5 vermenigvuldigen. Daarop is de aankomst op en het vertrek der tram van de verschil lende stations in beeid gebracht. Ze zijn goed geslaagd en kunnen een aardige herinnering genoemd worden aan die voor de toekomst van een deel van Walcheren zoo gewichtige gebeurtenis." Zo komen we bij de lichtdrukkerij van de In de Middelburgsche Courant van 27 april 1906 leren we hoe die prentbriefkaarten tot stand kwamen: "Er gebeurt tegenwoor dig niets bijzonders of er wordt een kiekje van genomen, en dan volgen er al spoedig prentbriefkaarten. Geen wonder dan ook dat de opening van den stoomtramdienst tusschen Middelburg en Domburg op die wijze voor de toekomst werd bewaard. De heer P.J. Daniëlse alhier liet door de firma Gebs. Van Straaten een tiental verschillen de opnamen doen en die door lichtdruk Gebroeders Van Straaten in Middelburg te recht, die oorspronkelijk gevestigd was aan de Wal A 6 (onder de Abdijtoren), maar eind 1904 verhuisde naar de Wagenaar- straat E 112 "teneinde zoodoende de be schikking te verkrijgen over meerdere ruimte, die zij, tengevolge van de groote uitbreiding harer zaak, dringend nodig had".6 Bij die gelegenheid werd de Middel burgsche Courant uitgenodigd, en zo krij gen we een blik achter de schermen van de lichtdrukkerij. Op de grote elektrische snelpers werden twintig prentbriefkaarten tegelijk gedrukt en gemiddeld konden er twintigduizend stuks per dag worden ver- art 1906 i Markt ttgen

de Wete | 2012 | | pagina 28