De Wete weet het Bijeenkomsten f 3fli. %XMÏ staan afgebeeld? De opname is omstreeks 1930 gemaakt. Graag uw reactie aan de redactie van De Wete. Sprookjesfeest te Vlissingen Tot de nalatenschap van de Middelburgse fotograaf J.C. van den Boudt die in 2010 aan het Zeeuws Archief is geschonken, behoort een groot aantal dia's, waaronder enkele van een optocht in Vlissingen, kort na de Tweede Wereldoorlog. Deze optocht bestaat uit de uitbeelding van diverse sprookjes. Op de pagina hiernaast staan er twee afgedrukt. Wie van u herkent de beelden en weet waar in Vlissingen de optocht werd gehou den, en wanneer dat precies was? Uw reactie kunt u naar de redactie sturen. Militairen in Vrouwenpolder Op de foto van drie militairen met twee meisjes in dracht in De Wete van januari jl. kwamen drie reacties binnen. De foto is gemaakt voor de ingang van de toenmalige gereformeerde kerk van Vrou wenpolder aan de Steneweg, nu School- De Walcherse streekdracht, lief en leed Juwelier Piet Minderhoud uit Westkapelle was door de Heemkundige Kring Walche ren uitgenodigd om op woensdag 26 okto ber 2011 een lezing te houden over Zeeuwse streeksieraden. Hij koos ervoor ons iets te vertellen over lief-en-leederva- ringen van streekdrachtdragers, ervaringen die met tal van verrassende en ook vaak vermakelijke anekdotes werden geïllus treerd. De belangstelling was groot, de aula van de Zeeuwse Bibliotheek was af geladen. straat nummer 9. Het kerkgebouw is na 1944 van de Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Gezien de uniformen en de om schrijving "Vrouwepolder" moet de foto zijn gemaakt ten tijde van de Eerste Wereld oorlog (1914-1918). Eerst vertelde Piet Minderhoud iets over de kosten die moesten worden gemaakt om gekleed te gaan zoals het hoorde. In de negentiende en een deel van de twin tigste eeuw kleedde praktisch het hele Zeeuwse platteland zich in streekdracht. Het Zeeuwse platteland was een standen maatschappij waarin ieder zijn plaats moest kennen, maar zowel arm als rijk probeerden er zo netjes mogelijk uit te zien. De sociale controle was de belang rijkste drijfveer. Zeker op zon- en feestda gen werd alles uit de kast gehaald. Het

de Wete | 2012 | | pagina 49