Feiten en mededelingen t %>im3 52 3öl, Project Gekrompen Dorpen Op Walcheren liggen vijftien zogenoemde gekrompen dorpen. Vroeger had zo'n dorp een kerk, maar nadat deze onbruikbaar was geworden of afgebroken, bijvoorbeeld als gevolg van de Beeldenstorm of oor logshandelingen in de Tachtigjarige Oor log, vertrokken veel bewoners naar elders. Soms bleef alleen een gehucht over, soms zelfs dat niet. Bekende voorbeelden van gekrompen dorpen zijn Boudewijnskerke, Hoogelande, Mariekerke, Poppendamme en Schellach. De Walcherse gemeenten hebben geprobeerd de bekendheid met deze dorpen te vergroten door er pseudo- plaatsnaamborden bij te plaatsen. Aad de Klerk heeft over de gekrompen dorpen in de gemeente Veere een boekje geschre ven dat door de gemeente is uitgegeven (Domburg, 2006). Omdat de cultuurhistorische en landschap pelijke betekenis van de gekrompen dor pen groot is, is de Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) samen met de ge meenten een project begonnen om de her kenbaarheid en de (be)leefbaarheid van de gekrompen dorpen te vergroten. De SLZ wil dit doen in nauwe samenwerking met de bewoners. Als u dit bericht leest, is er een eerste informatieve bijeenkomst ge weest (22 maart 2012) waarvoor alle be woners van gekrompen dorpen zijn uitge nodigd. Een aantal werkgroepjes gaat aan de slag om plannen uit te werken. Uiter aard zijn de financiële middelen beperkt, er is ruwweg 100.000,- beschikbaar en een Europese subsidie in het kader van het Plattelandsontwikkelingsprogramma (POP) 2007-2013 helpt ons voor zo'n 70 procent op weg. Betrokken burgerschap is een van de kernelementen van het POP. Doet u mee? Als u geïnteresseerd bent in dit project, neem dan contact op met SLZ: info@slz.landschapsbeheer.nl. De Heem kundige Kring Walcheren volgt het project met warme belangstelling. MMK 200 jaar in 2015 Het Middelburgs Muziek Korps is opgericht op 27 februari 1815 als muziekkorps der dienstdoende schutterij. Het eerste optre den vond plaats op 4 juni 1815. In 1891 werd Jan Morks dirigent van het schutters- korps van Middelburg. Door zijn bezielen de leiding beleefde het muziekkorps een glorietijd. Zelfs toen in 1907 de dienst doende schutterij werd opgeheven, zorg den de Middelburgers ervoor dat het mu ziekkorps kon blijven voortbestaan door de oprichting van de vereniging Het Middel- burgsch Muziekkorps. Jan Morks bleef directeur van het korps. Het korps begint al dit jaar met het verza melen van herinneringen en materiaal. Daarom deze oproep in De Wete. U kunt uw reacties sturen naar J.G. den Hollan der, 't Zanddorp 58, 4335 AK Middelburg, tel. 0118-626513, jaap.dh@hotmail.nl.

de Wete | 2012 | | pagina 58