Fundering van het hof met de apsis, (foto WAD) bouwmateriaal verzameld en te gelde ge maakt. Niet alleen het opstaande muur werk en constructiemateriaal is hierbij ver dwenen, ook de funderingen van de ge bouwen en kelders werden ontmanteld en uit de grond gehaald. Wat rest zijn uit- braaksleuven gevuld met mortelpuin, een beperkt aantal afvalkuilen, enkele grach ten, vijverpartijen, sloten en de dieper be waarde structuren zoals afwateringssyste men, houten funderingspalen en waterton nen. Toch stellen deze sporen ons in staat wat meer over dit boeiende buiten aan de noordrand van Middelburg te vertellen. Sporen De oudste sporen die op het terrein wer den teruggevonden zijn die van middel eeuwse moernering. In de late Middeleeu wen werd op grote delen van Walcheren veen ontgonnen ten behoeve van voorna melijk zoutwinning. Hierbij werden grote rechthoekige ontginningskuilen gegraven, van elkaar gescheiden door smalle veen- dammen. Deze kuilen werden tijdens de opgraving op een aantal plekken aange troffen. Andere sporen en materialen uit deze periode die op een mogelijke middel eeuwse voorganger van het hof kunnen wijzen, werden niet teruggevonden. Het merendeel van de gedocumenteerde bewoningssporen en vondsten is te koppe len aan het boerenbedrijf dat hier zeker vanaf het midden van de zeventiende eeuw gevestigd was. Historisch onderzoek geeft aan dat hier al in 1581 bedrijvigheid moet zijn geweest. Er is op de locatie spra ke van een "coolhof", vermoedelijk een be scheiden moestuin of tuinderij. Vanaf 1608

de Wete | 2012 | | pagina 15