Bezinkvat. (foto WAD) noemen de bronnen hier een hofstede. Op de kaart van Visscher-Roman uit 1655 staat een kleine boerderij met erf aange geven. De opgegraven resten tonen aan dat het hier een klein onverhard erf van ca. 2.000 m2 betreft, afgebakend door grep pels en sloten. Hierop stonden verspreid enkele stenen en mogelijk ook houten ge- bouwen. Aan de noordzijde was het terrein waarschijnlijk begrensd door een muur (tuinmuur?). De conservering van het me rendeel van de funderingen is vrij slecht. In de noordwestelijke hoek kan het woon huis hebben gestaan. Hiervan werd enkel nog de drempel teruggevonden. Het huis lijkt vrij beperkt in omvang te zijn geweest en was waarschijnlijk met de voorzijde ge richt naar de Veerseweg. Aan de zuidwes telijke zijde van het erf stond mogelijk een wat grotere bakstenen schuur of bijge bouw, waarvan nauwelijks nog resten zijn overgebleven. De lengte moet minstens elf meter geweest zijn. De meest intacte structuur bevindt zich in de zuidoostelijke hoek van het terrein. De onderste lagen van de fundering en enkele vloeren zijn hier nog bewaard gebleven. Het rechthoekige gebouw heeft een lengte van ongeveer tien meter en een breedte van drieënhalve meter. Mogelijk waren er binnen twee ruimtes. Het gebouw lijkt ver schillende herstel- en herbouwfases te hebben gekend. Opvallend is de halfronde apsis aan de zuidzijde van het gebouw. Hierin werd een ingegraven ton terugge vonden. De functie van dit gebouw is on duidelijk. De puinlagen rond en onder de structuur tonen sporen van brand. Mogelijk vormen die een aanwijzing voor een tra gisch einde van een van deze fases of wij-

de Wete | 2012 | | pagina 16