Krantenbank Zeeland Bronnen: - G.J. van Hardenbroek, 'Gedenkschriften' deel IV (p. 24, 33, 37, 80) en V (p. 226), Utrecht 1915 en 1917. - D. Roos, 'Zeeuwen en de VOC', Middelburg 1987. - J. Simons,Suzannapolder. Poort van Wal cheren', in: Arneklanken, 2010, nr. 4. - Zeeuws Archief: Archief familie Schorer, inv.nrs. 520 (reisverslag) en 1143 ('proef schrift'). Dankzij digitalisering voor iedereen beschikbaar 'Du Thee' zou best een afkorting van 'du Théatre' kunnen zijn. Ofschoon hij een fou tieve afkorting gebruikt, bedoelt Steen gracht met 'Miss.' mogelijk mademoiselles, dus jonge, ongetrouwde showdames, in dit geval. In welke branche die dames werkten laat zich raden. 'Des Noijers' waren mogelijk roemruchte personen in Frankrijk. Wellicht waren zij betrokken bij dezelfde sector als waarin bovengenoemde dames actief waren. Nog niet zo lang geleden werd in het roemruch te Parijse Quartier Latin het restaurant van de beroemde kok Desnoyers gesloten. Had hij een verre voorvader op dezelfde plek in dezelfde professie? Miss. du Thee en Des Noijers hebben in elk geval te maken met de door Johan genoemde 'bevalligheden'; in de intieme sfeer dus, dunkt me." Eén ding is zeker: we hoeven niet bang te zijn dat de heren zich in Parijs hebben ver veeld. Jaco Simons De laatste jaren staan in De Wete steeds vaker verwijzingen naar krantenartikelen. De artikelen zijn veelal afkomstig van de website Krantenbank Zeeland (www. kran tenbankzeeland.nl). Sinds deze site op 21 januari 2007 van start ging heeft zowel het gebruik als de inhoud van deze kranten bank een hoge vlucht genomen. Deze toe name werd mogelijk doordat de lang ge koesterde wens de PZC van 1940 tot he den digitaal beschikbaar te stellen aan het publiek in 2011 eindelijk werd vervuld. In dit artikel wordt ingegaan op de onder zoeksmogelijkheden die de site biedt voor de Walcherse heemkunde. Welke kranten staan ter beschikking, vanuit welke redac tionele achtergrond verschenen deze kran ten, welk nieuws bevatten ze, wat zijn de technische mogelijkheden en beperkingen van zoeken in de krantenbank en hoe ge bruik je de databank als historische bron? Welke Walcherse kranten staan digitaal ter beschikking? Tegenwoordig heeft het eiland geen eigen dagbladen meer; wel zit in de PZC het (sport)katern Walcheren, waardoor de lezers op de hoogte blijven van de lokale

de Wete | 2012 | | pagina 27