MIDDELBURGSCHE COURANT. F 214. Dinsdag 1873. 9 September. Feestuitgave van de Middelburgsche Courant van 9 september 1873 ter gelegenheid van de opening van de Vlissingse havenwerkenvoor het eerst gebruik van kleurendruk in zandgeel en blauw. (Krantenbank Zeeland bi FEEST TT X T O A. "V 23. «i-tirftoXftxi; i IJXi A. Buitenhaven. F, B. Otooto of dubbele nohuwluio. O. G. Sluiemeectorpwoning. II. D. Havenstaüon. L E. Goederanloodaen. J. De voorpagina van het Domburgsch Bad- nieuws opende doorgaans met de water getijden en een lijst van recentelijk aange komen vreemdelingen. Vooral die laatste mededelingen zullen voor onderzoekers van belang zijn. Verder bevatte de krant verblijfsinformatie, adresgegevens, huisart senspreekuren, vrije vakantiewoningen en advertenties voor zeebaden, een lijst met gevonden voorwerpen en informatie bij al lerlei activiteiten. De lokale middenstand en Middelburgse middenstanders zorgden voor voldoende advertenties. Diverse ma len (1939, 1975) werd de uitgave van het blad gestaakt, maar telkens na enkele ja ren toch weer opgepakt. Voor het laatst K. Kanaal van Vüasingon naar Middelburg. L. Looaalntation. M. Wog van Vlinmngan naai do nation a N. Middelburg. O. Schalde. verscheen de seizoenskrant als losse uit gave in de jaren 1984-1987." De Vlissingsche Courant ging in 1837 van start, op een half foliovel, en bevatte me dedelingen van de stadsregering, nieuws tijdingen, 'mengelingen', advertenties en zeetijdingen. Zoals gebruikelijk in die tijd opende de krant met buitenlands nieuws. Met het oog op de grondwetsherziening begon de krant zich politiek te roeren en kreeg de naam van liberaal oppositieblad. (Men mag hierbij niet vergeten dat de late re socialisten destijds ook nog onderdeel uitmaakten van de liberale stroming.) Voor al brieven van Donker Curtius en diens ge dachtegoed lagen bij de lezers van de Vlis singsche Courant bijzonder goed. Er werd volop uitgehaald naar kranten die de con servatieve krachten in de politiek onder steunden, en daar hoorde de Middelburg sche Courant voor de Vlissingers ook bij. De Middelburgsche Courant is de oudste Shcdn. Kernw binnonhaven. Tweedo binnonhavon. Vorfcreod kanaal. Eergiiigwlok voor elui.idouren on bank- plaata voor Rijnwhepon.

de Wete | 2012 | | pagina 34