Laat het De Wete weten De Wete weet het Speeltuin Tot de nalatenschap van de Middelburg se fotograaf J.C. van den Boudt, in 2010 geschonken aan het Zeeuws Archief, be hoort een groot aantal glasnegatie ven met privéopna- mes. Wie herkent deze speeltuin op Walcheren? De foto is gemaakt vóór 1940. Uw reactie kunt u naar de re dactie sturen. Molen Op de 'raadfoto' met de molen heeft de redactie enkele reacties ontvangen. Johan Geerse uit Serooskerke stuurde de meest uitgebreide. "Mijn vader Gerrit Geer se wist me te vertellen dat dit de molen van Vrouwenpolder is. De personen op de foto zijn van links naar rechts: Ko Koster (zoon van Piet Koster, ook op de foto), Kees Geerse (knecht bij Piet Koster, broer van mijn vader), Piet Koster (eigenaar van 't hof Christina), op de machine zit Jan de Visser Pzn. De foto staat ook in het boekje Serooskerke in oude ansichten uit 1977, samengesteld door de broers Cor en Jaap van Winkelen. In het boekje staat als aan vulling nog dat de twee kinderen Bram en Neeltje Wielemaker zijn. De machine is een graanmaaier-zelfbinder, een Massey- Harris. De machine werd geëxploiteerd door Jan de Visser, samen met smid Meijers van Serooskerke die voor het onderhoud en de reparatie zorgde. "De molen is waarschijnlijk rond 1840 ge bouwd (bron: Vrouwenpolder in vroeger tijden, door Cor Joziasse, 1997). Op zon dag 19 januari 1930 is de molen afgebrand. Mijn vader heeft het zien gebeuren. Door de brand ging op een gegeven moment de rem van de molen, waarop de wieken be gonnen te draaien. De opgeroepen brand weerspuit van Gapinge kon weinig uitrich ten, onder andere doordat de brandslan gen diverse lekken bleken te hebben. De rode haan lijkt trouwens wel een abonne ment te hebben op alles wat op die plaats gebouwd werd: na de molen werd er een graanmaalderij gebouwd waarvan de

de Wete | 2012 | | pagina 48