47 schuur in 1945 door kortsluiting afbrandde. Nadat de graanmaalderij werd beëindigd werd de bovenverdieping een vakantiewo ning. Deze brandde in 1987 af door een oververhitte kachel." Militairen in Vrouwenpolder Een nagekomen reactie op de foto van de drie militairen met twee meisjes in dracht voor de voordeur van de voormalige gere formeerde kerk aan de Schoolstraat te Vrouwenpolder. Ploon van der Vorst uit Middelburg heeft dezelfde foto in bezit. Die foto heeft zij ooit gekregen toen haar vader en moeder waren overleden. "Ze hebben mij altijd verteld dat mijn moeder op de foto staat met een zus van haar. Mijn moe der is Jacoba (Koos) Geertse, een dochter van de toenmalige aannemer Jacob Geert se, getrouwd met Johanna Dekker. "De leeftijd van de meisjes is niet zo mak kelijk te schatten. Mijn moeder werd in 1909 geboren. Als dit de mobilisatie van '14-'18 was, zou ze daar 5 tot 9 jaar zijn en dat kan wel ongeveer kloppen. Ik denk dat links mijn moeder is en rechts haar jongere zus Johanna. Maar heel zeker ben ik daar niet van. Het kan ook zijn dat het Koos is met een oudere zuster. Maar ik geef het eerste als de beste oplossing. Koos leeft al lang niet meer. Johanna leeft nog wel en zou verblijven in het verzorgingshuis Sandenburgh in Veere. Ze is niet meer helder van geest, maar misschien her kent ze het wel van vroeger." Sprookjesfeest Op de kleurendia's van een sprookjes optocht in Vlissingen, kort na de Twee de Wereldoorlog ontvingen we twee re acties. Peter Smaardijk uit Leiderdorp rea geerde heel snel. Het zou volgens hem gaan om de jubileumfeesten ter gelegen heid van het vijftigjarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina op Koninginne dag, 31 augustus 1948. Hij denkt dat de locatie van de optocht de Anjelierenlaan is. In Krantenbank Zeeland is te vinden dat er die dag een sprookjesoptocht in Vlissingen werd gehouden. In de PZC van 1 septem ber 1948 staat vermeld: "Met deze sprook jesoptocht had men het eigen initiatief ruim baan gelaten en het resultaat was in me nig opzicht verrassend. Natuurlijk kwamen uitsluitend de overbekende kinderverhalen uit de bus, maar men had er in sommige gevallen werkelijk iets aardigs van ge maakt. Denk maar eens aan dat aardige tafereeltje van Sneeuwwitje met de dwer gen aan tafel. Of Assepoester in de bal zaal en Hans in het hok bij de heks. En dan die mooie 'kabouterwagens'." J.B. Kerpestein uit Vlissingen herkent zijn vader in de man op de onderste foto naast de wagen. Hij was bij de organisatie van de optocht betrokken. "Het moet een war me dag zijn geweest want hij heeft zijn hoed afgezet. De optocht zal wel een flink traject door Vlissingen afgelegd hebben."

de Wete | 2012 | | pagina 49