y\ Jaarverslag rjhu^M3r 3a, É=i J 48 Jaarverslag 2011 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering, gehouden op don derdag 19 april 2012, in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Inleiding In 2011 is het ledental van de Heemkundi ge Kring Walcheren redelijk stabiel geble ven. We begonnen het jaar met 2.642 leden en sloten op 31 december af met 2.593 leden. Bestuur Het bestuur kwam tijdens het verslagjaar zeven keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van woensdag 27 april 2011 trad de heer R.J. de Groot tussentijds af als bestuurslid. Het bestuur is er in 2011 niet in geslaagd deze vacatu re in te vullen. Mevrouw W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer werd herbenoemd als bestuurslid. Financiën De financiële situatie van de Heemkundige Kring Walcheren is nog steeds gezond. Het contributiebedrag bleef derhalve in 2011 ongewijzigd. De We te In ons verenigingsorgaan De Wete werd in 2011 aandacht besteed aan het veertig jarig jubileum van de vereniging. Op de omslag van elk nummer was een stempel afgedrukt ter gelegenheid van dit jubileum. In De Wete van juli 2011 werd uitgebreid aandacht besteed aan het jubileumjaar met de publicatie van de bewerkingen van de lezingen van het symposium Walcheren 2025 en met een uitgebreid verslag van een bijeenkomst van de redactie met zeven auteurs van wie al vele jaren met enige regelmaat artikelen worden gepubli ceerd. De samenstelling van de redactie commissie, bestaande uit zes personen, bleef ongewijzigd. Website Heemkundige Kring Walcheren Het jaar 2011 was het tiende jaar dat de website van de HKW (www.hkwalcheren) 'in de lucht' was, met als webmasters de heren L.M. Hollestelle en S. de Nooijer. Het aantal bezoekers aan de website is in 2011 met 21 procent gedaald, het aantal pageviews daalde met 24 procent. De reden voor deze sterke daling is onbekend. Populaire programma's waren wederom de themapagina's over de Walcherse kleder dracht en de fietsroute De Popperoute. Er zijn geen nieuwe themapagina's aan de website toegevoegd. In het verslagjaar is verder gegaan met het toevoegen van artikelen uit verschillende nummers van De Wete in pdf. Vizualize, de bouwer van de website, heeft een aanpas sing gemaakt waardoor elk artikel (in pdf- vorm) kan worden toegevoegd aan de database van de artikelen en bijdragen. Op de homepage is een zogenaamde slide- show geplaatst, waarmee verschillende af beeldingen achter elkaar worden getoond: een kaartje van Walcheren, een speciaal gemaakt 40-jarigjubileumstempel en recla me voor artikelen uit De Wete in pdf. Uit de statistieken van de website kan ook inzicht worden verkregen met welke zoek woorden mensen in Google op de website www.hkwalcheren.nl terechtkomen. Uiter aard scoren de zoekwoorden 'Walcheren' en 'Middelburg' het hoogst, maar ook de zoekwoorden 'heemkunde', 'heemkundige kring Walcheren', 'de wete', 'fietsroute' en 'klederdracht' scoren hoog.

de Wete | 2012 | | pagina 50