49 Via de website is het ook mogelijk zich op te geven als lid van de Heemkundige Kring Walcheren, een vraag te stellen of te rea geren. In het verslagjaar heeft een groot aantal personen zich via het formulier op de website opgegeven als lid. Via het e- mailadres ledenadministratie @hkwalche- ren.nl zijn ook aanmeldingen binnengeko men en zijn lidmaatschappen aange vraagd, afgezegd en adreswijzigingen doorgegeven. Van de mogelijkheid om via de website nummers van eerder verschenen Wete's te bestellen werd regelmatig gebruik ge maakt. Commissie Digitalisering Veldnamen Walcheren In 2007 is er ook een begin gemaakt met het maken van een website over het veld- namenonderzoek op Walcheren (www.veldnamenwalcheren.nl). Een website biedt de mogelijkheid om de resultaten van 34 jaar veldnamenonder- zoek op Walcheren op een andere wijze te presenteren en bovendien kunnen aanvul lende en nieuwe gegevens worden toege voegd. De commissie werkte ook in 2011 verder aan het digitaliseren van de zes veldna- menpublicaties (1974-2006) met als doel alle gegevens over de meer dan 6.000 ver zamelde veldnamen en andere topogra fische namen als wegen, waterlopen en boerderijen via de website beschikbaar te stellen. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie, bestaande uit drie personen, heeft ook dit jaar weer alle activiteiten - in de vorm van lezingen en excursies - georganiseerd. De heer R.J. de Groot heeft de commissie in 2011 verlaten en in zijn plaats is me vrouw A.M. van der Most-Zuurdeeg aange treden. Ook mevrouw P.J.J. van Fraassen-van Iren heeft na meer dan tien jaar afscheid geno men van de commissie. Haar plaats is in genomen door mevrouw A. Simonse. Activiteiten In 2011 werden vijf reguliere bijeenkom sten in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg gehouden (zie ook de verslagen in de diverse Wete's van 2011). Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de vereniging werd op 16 februari 2011 (eveneens in de Zeeuwse Biblio theek) onder de titel Walcheren 2025 een minisymposium over de toekomst van Wal cheren georganiseerd. Hieraan is uitge breid aandacht besteed in het julinummer van De Wete. De jaarlijkse HKW-wandeling was op woensdag 22 juni 2011 in Kleverskerke en op woensdag 21 september 2011 was er een speciale Schotse avond in Veere. De buitenheemse excursie vond plaats op zaterdag 1 oktober 2011 en had als doel Brussel. HKW-Cultuurfondsprijs 2011 In 2011 werd voor de vierde keer de HKW- Cultuurfondsprijs uitgereikt. De jury was unaniem van oordeel dat de HKW-Cultuurfondsprijs 2011 - met daar aan verbonden een bedrag van vijftienhon derd euro - met recht en reden toekwam aan de heer J.N. Houterman te Middelburg en de heer H. Sakkers te Koudekerke. Voor een uitgebreid verslag en het juryrap port wordt verwezen naar De Wete van juli 2011.

de Wete | 2012 | | pagina 51