51 Bij De Wete van juli of oktober 2012 zal een machtigingsformulier voor automati sche incasso worden gevoegd. De inning van de contributie op deze ma nier geeft veel voordelen, het is goedkoper en overzichtelijker en vergt minder tijd voor de penningmeester. 8. Beleid bestuur De HKW is een van de grootste verenigin gen op heemkundig gebied. De voorzitter, de heer M.M. Steenbeek, stelt dat het stre ven dan ook is de vereniging te laten blij ven draaien zoals het nu gaat. Een belangrijke pijler is ons verenigings orgaan De Wetede redactiecommissie is hierbij erg belangrijk en er is altijd veel in teressante kopij. Verder is de HKW nog steeds alert op mogelijke bedreigingen van het Walchers cultuurgoed en daarbij is de hulp van de leden onontbeerlijk. Inmiddels heeft de HKW overleg gehad met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland over het project Ogen en Oren inzake de bescherming van materieel en immaterieel erfgoed en het melden van bedreigingen hiervan. Door allerlei bezuinigingen wordt er steeds meer bedreigd en het is dan ook erg belangrijk mogelijke bedreigingen te melden en waar nodig actie te ondernemen. Verder volgt de HKW met de nodige aan dacht de plannen van de gemeente Mid delburg met betrekking tot het Park Too- renvliedt, een historisch park met een bij zonder karakter. Op uitnodiging van de gemeente "veere heeft een afvaardiging van het bestuur de bijeenkomsten inzake het Bestemmings plan Buitengebied gemeente Veere bijge woond. Ook is de HKW betrokken bij het project Gekrompen Dorpen, een project waarbij de Stichting Landschapsbeheer Zeeland als trekker fungeert. 9. Verkiezing bestuursleden a. De penningmeester, de heer J.J. Jakob- sen, is aftredend en statutair niet herkies baar. Tot op heden is het bestuur er niet in geslaagd een opvolger te vinden. Volgens artikel 14, lid 2 van de statuten bestaat de mogelijkheid, teneinde de continuïteit van het bestuur te waarborgen, de laatste ter mijn van een bestuurslid met één jaar te verlengen. De vergadering gaat akkoord met het voorstel van het bestuur het be stuurslidmaatschap van de heer Jakobsen met één jaar te verlengen. b. Aftredend en terstond herkiesbaar is de voorzitter, de heer M.M. Steenbeek. De vergadering gaat akkoord met zijn herver kiezing. c. In de reeds bestaande vacature wordt de heer F. van den Driest uit Serooskerke benoemd als bestuurslid. 10. Benoeming kascommissie De heer K. Meertens is aftredend. De heer T. Tuinhof blijft nog een jaar aan als lid van de kascommissie. Als nieuw lid van deze commissie meldt zich aan mevrouw M. van de Kraats. 11. Rondvraag Van de rondvraag wordt geen gebruik ge maakt. Wel geeft een der leden een compliment aan de activiteitencommissie voor de uit stekende organisatie van de buitenheemse excursie naar Brussel in oktober 2011 Een ander lid deelt een compliment uit aan de redactiecommissie voor de altijd inte ressante inhoud van De Wete.

de Wete | 2012 | | pagina 53