59 de achttiende eeuw. Er is een speciaal in gericht onderaards gangenstelsel en het in oude luister herbouwde pompgebouw, waar vroeger enorme stoommachines op volle toeren draaiden om het dok watervrij te houden. Zo nu en dan vormt het giganti sche 'amfitheater' van het droogdok het sfeervolle decor voor groots opgezette openluchtvoorstellingen. Kortom, een pa reltje van Nederlands historisch erfgoed, vlakbij maar ook vrij onbekend. Daarna gaan we naar Brielle. Deze stad is te mooi om te laten liggen. We houden daar een ruime lunchpauze die u zelf vrij mag doorbrengen. Er zijn genoeg kerken, musea en oude gebouwen om eens langs te lopen. Zo zijn daar het Asyl voor oude en gebrekkige zeelieden, het Geuzenge- sticht en het Brigittepoortje. Ook kunt u eens binnenwippen bij een van de vele galerietjes in de binnenstad. We verzamelen weer om 13.30 uur bij de bus om samen met een ervaren gids ver der te rijden via het havengebied van Briel le naar de Botlek. De gids zal ons op onze route naar de Botlek/Geulhaven over alles vertellen wat we daar tegenkomen en ook over de Tweede Maasvlakte. In de Geulhaven schepen we in op de Smaragd, een schip van Industrieel Toeris me Nederland, en varen we door 's werelds drukste haven. We krijgen door deze tocht over water een compleet beeld van de be drijvigheid in de diverse havens van Rot terdam. Onze gids gaat mee aan boord en ook hier is er alle tijd voor uitleg. Het be looft een zeer boeiende tocht te worden. Aan boord zijn koffie, thee en andere dran ken aanwezig; dit voor eigen rekening. Om 17.00 uur meren we af bij het ver maarde hotel New York en bussen we te rug richting Zeeland. Het diner gebruiken we in Hoogerheide, in Familyland, waar we nog net kunnen genieten van het lopende zomerkostbuffet; een weekje later en het zou winterkost geworden zijn! We hopen natuurlijk dat het weer ook nog zomers genoemd kan worden en dat we deze dag, die in het teken staat van water, kunnen genieten van datgene waar Neder land al eeuwenlang een wereldnaam mee ophoudt: het beheersen van de mogelijk heden die het leven met water ons geeft, het strijden tegen de negatieve effecten die dat met zich meebrengt maar ook het benutten van de economische aspecten die datzelfde water ons biedt. U kunt zich opgeven door overschrijving/ storting van het verschuldigde bedrag van 75,- op gironummer 3282831 van de Heemkundige Kring Walcheren te Middel burg, onder vermelding van het aantal per sonen, opstapplaats en eventuele dieet- wensen. Uw inschrijving dient uiterlijk 1 september 2012 binnen te zijn. Inschrijving geschiedt in volgorde van (betalings)binnenkomst. De lunch en het verbruik op de boot zijn voor eigen rekening. Opstapplaatsen: 7.30 uur Vlissingen (Stad huisplein), 7.45 uur Koudekerke (Dorps plein), 8.00 uur Middelburg (Mortiere/ Groenrijk). Deelnemers ontvangen van tevoren nog een bevestiging. Bij annulering uwerzijds na 10 september kan slechts een gedeelte van de deelnamekosten worden geretour neerd (tenzij er een wachtlijst is). De activiteitencommissie, Tineke Kodde (tel. 0118-603589) Anja van der Most (tel. 0118-611552) Addy Simonse (tel. 0118-611533)

de Wete | 2012 | | pagina 61