13 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te ge ven van het noodlottig ver scheiden van onzen Chef, den Heer H. A. MEIJERS, in leven Commandeur van het Mijnenmagazijn te Veere. Hij liet zijn leven bij het volbrengen van zijn plicht. Het personeel van liet Mijnenmagazijn te Veere. gelost. De aflossing kwam varend, over het Kanaal door Walcheren, met een stoomsloep van het wachtschip Noord- Brabant in Vlissingen. Die meerde vlak voor de sluis van Veere af, recht tegenover ons huis. Vervolgens marcheerden de mannen naar de mijnenloods, ongeveer een kilometer verderop. De afgeloste wacht kwam even later terug om met de sloep weer naar Vlissingen te varen. De wacht bestond uit vier man. Nadat de omheining in 1937 gereed was, is er een burgerwacht gekomen die alleen in de nacht door één persoon de bewaking uitvoerde in twee ploegen, een van 18.30 uur tot 00.30 uur en de tweede ploeg van 00.30 tot 5.30 uur. De bewaker was bewa pend met een revolver en had een tijdklok waarmee hij op een aantal plaatsen in en rond het gebouw met een sleutel moest prikken. Hiermee werd gecontroleerd of de wacht zijn ronde had gelopen. De prikklok werd gecontroleerd door de commandeur die in de dienstwoning woonde. Door een ongeval tijdens de uitoefening van zijn werk overleed commandeur H.A. Meijers van het mijnenmagazijn in Veere in de zomer van 1940, Provinciale Zeeuwsche Courant, 4 juli 1940. (ZB, Krantenbank Zeeland) Pantserdekschip Hr.Ms. Noord-Brabant. Stoomsloepen van dit wachtschip, dat in Vlis singen lag, brachten mariniers naar het mijnen magazijn in Veere, prentbriefkaart, ca. 1900. (ZB, Beeldbank Zeeland, recordnr. 31259)

de Wete | 2012 | | pagina 15