Laat het De Wete weten 36 waters swept over the rim of sandy dike, the sea would have only reached its level when it played about the tail of the weather cock on the gray old church-tower.De vrees voor de zee zat er bij de inwoners zelfs zo ingebakken dat het volgens Boughton van hun gezicht af te lezen was: 'No wonder that the set, anxious look one sees on every face, that seems to be born with every babe, should be the only char acteristic expression one remarks among the people here.Boughton zag de schoonheid van het dorpje wel, maar is toch vooral onder de indruk van de voort durende dreiging die op deze plaats van de zee uitging: We felt deadly oppressed by the prevailing seriousness of the place. "Kortom, een prachtig stukje literatuurge schiedenis over Zoutelande. Een plaquette in de dijk met uitleg over de herkomst van de bekendste Nederlandse illustratie in de Amerikaanse jeugdliteratuur zou daar zeer op zijn plaats zijn." Bronnen: - George H. Boughton en Edwin A. Abbey, 'Sketching Rambles in Holland', Harper Brothers, New York 1885, en idem: London, MacMillan and Co., 1885, pp. 221-225. - Mary Mapes Dodge, 'Hans Brinker of de zil veren schaatsen'. Nederlandse vertaling van Anita van der Ven, met alle illustraties van Louis Rhead en een nawoord van Ewoud Sanders, Amsterdam 2005, pp. 117-121 en 305-318. - J. Jonkers, 'Zoutelande in vooroorlogse jaren' Alphen aan den Rijn 1974, foto 30. - Aad de Klerk, 'Hansje Brinker op Walche ren?', in: De Wete 41/3 (2012), pp. 35-37. - www.picarta.nl. - PZC, 6 november 1998 en 29 december 1998. Schenkingen aan de beeldbanken van Zeeuws Archief en Zeeuwse Biblio theek bevatten niet altijd de informatie waarover je graag zou beschikken. Dat is ook het geval met de hierbij afgebeelde foto. Die moet dateren van ca. 1930 en de boerderij is onbekend. Wie herkent de boerderij en/of de per sonen op deze foto? Uw reacties ziet de redactie gaarne tegemoet. (ZB, Beeldbank Zeeland, reconini: 37022)

de Wete | 2012 | | pagina 38