Feiten en mededelingen 43 Ad van Dijk /G 3öi WA(C HlEHMf streekdrachten 1800-2000 is van zijn hand. Als u zelf een heft hebt, of een verwant voorwerp dat met snijwerk is versierd, kunt u dat die avond meenemen. Wellicht kan Frans er informatie over geven, bijvoor beeld wie het gemaakt heeft, of de moge- Bij het ter perse gaan van dit nummer van De Wete bereikte ons het droevige bericht van het over lijden van Ad heeft veel betekend voor de lokale en regionale geschiedschrijving, met name die van de Tweede Wereld oorlog en Vlissingen. In De Wete verzorgde hij jarenlang de rubriek Dijkje. In het volgende nummer van De Wete zal uitgebreid worden stil gestaan bij Ads verdiensten. Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte toe. Redactie De Wete Week van het Zeeuwse Boek 2012 In de Week van het Zeeuwse Boek pre senteren de boekhandels traditioneel het Zeeuwse Boekenweekgeschenk. Dit jaar is lijke leeftijd ervan. Hij vindt het namelijk nog altijd goed zijn blik te verruimen. Woensdag 28 november 2012, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aan vang 20.00 uur. f het een publicatie over de suikerbieten campagne in Zeeland, met ook veel aan dacht voor de suikerbiet op Walcheren. De foto's zijn van Karin den Boer en de tekst is van Tiny Polderman. Gefascineerd door de grote hoeveelheid suikerbieten en de mensen die daarbij betrokken zijn, is Karin den Boer in 2010 begonnen met een foto reportage over de suikerbietencampagne in Zeeland. Een selectie uit deze foto reportage is geëxposeerd in boekhandel De Drvkkery in Middelburg en de foto's worden nu ook gebruikt voor de uitgave van het Zeeuwse Boekenweekgeschenk 2012. De uitgave wordt gratis verstrekt bij een aankoop in de Zeeuwse boekwinkels van 31 oktober tot en met 10 november 2012. Veerse tartan weer voorradig Wegens groot succes is de Veere District Tartan opnieuw besteld. U kunt de stof per meter aanschaffen of er een sjaal of stropdas van bestellen. De Veere District Tartan is speciaal ontworpen voor Veere en staat officieel geregistreerd in The Scot tish Register of Tartans.

de Wete | 2012 | | pagina 45