De boulevard in Domburg. Het eerste huis aan de rechterzijde is dat van Van Vloringen, het huis daarna pension Duinoord, ansichtkaart, ca. 1930. (ZB, Beeldbank Zeeland, recordnr. 3416). geven, waaruit zou moeten blijken dat Van Woringen zich niet schuldig had gemaakt aan handelingen die de Nederlandse neu traliteit in gevaar brachten. Deze verklaring werd in de Walcherse dagbladen afge drukt. De militaire autoriteiten kregen de op dracht maatregelen te nemen om overlast voor de familie Van Woringen te voorko men. Uitzetting van hinderlijke personen leek Snijders echter praktisch niet haal baar; misschien was afkondiging van een politieverordening een beter idee... Opnieuw problemen Een half jaar was het rustig rond de fami lie, maar toen rezen er opnieuw proble men. Bij de Rotterdamse politie was een in het Engels opgesteld rapport binnengeko men. Daarin werd gewezen op de situering van Norsk Hjem: aan de zeezijde, met een goed uitzicht tot aan Zeebrugge, een Duit se duikbootbasis. De Engelsen beschouwden Van Woringen blijkbaar nog steeds als spion. Hij zou erg actief zijn en veel personen ontvangen, onder wie Nederlandse hoofdofficieren. Ook zou hij dagelijks veel post binnenkrij gen, meestal 's nachts. Vermoedelijk had hij een medeplichtige, die vlakbij woonde en over een zender beschikte. De verschil lende draden op diens dak maakten die persoon verdacht. In het rapport werd er verder op gewezen dat de dochter van Van Woringen getrouwd was met ene Füller, die werkzaam was op het Duitse consulaat in Vlissingen. Ook werd vermeld dat er in Domburg nóg een woning met een betonnen fundering stond, eigendom van een Duitse kolonel. BOULEVARD DOMBURG

de Wete | 2012 | | pagina 7