Doorsnede van de Grote Kerk in Veere, met duidelijk zichtbaar het plan voor het aanbren gen van de verdiepingsvloeren voor de zieke Franse soldaten. Tekening van het Corps Impe rial du Genie, 23 oktober 1813. Zeeuwse Bibli otheek, Beeldbank Zeeland, tekeningen en pren ten, recordnr. 941 ontwerp voor Veere te maken en generaal Chasseloup-Laubat dat voor Vlissingen. Maintenay ontwierp een plan waarbij de oude asymmetrische omwalling werd gevat in een op zichzelf symmetrisch driezijdig tracé met vijf bastions. De tekening lag de eerste week van december 1812 op het stadhuis ter inzage. Voor de aanleg ervan moesten 32 huizen en hofsteden worden onteigend, waarmee een bedrag van fr. 172.283,71 was gemoeid. Kort erna werd met de werkzaamheden begonnen en toen de laatste Spaanse krijgsgevange nen begin november 1813 uit Veere ver trokken waren, was de nieuwe buitenom walling nog niet helemaal klaar. Daarom gaf de sous-préfect de burgemeester op dracht 38 arbeiders uit Veere aan te wijzen die het werk moesten voltooien. Ook enkele gemeentebesturen van dorpen op Walcheren kregen opdracht werklieden naar Veere te sturen, waaronder Arnemui- den dat 23 man moest leveren. Door het overhaast vertrek van de Franse ambtena ren, eind april 1814, hebben de arbeiders hun loon nooit gekregen. De Grote Kerk Kort nadat Walcheren bij Frankrijk was in gelijfd kwam het militair hospitaal, dat door het Engelse tussenbestuur naar een andere locatie was verplaatst, weer terug in de voormalige Kloveniersdoelen in Middel burg. Alle zieke en gewonde militairen uit irwl f 7xa- /xcr. H opital Militaire C"iy>r /j s/t'ri/t

de Wete | 2013 | | pagina 13