17 feliciteren. Tot de belangrijkste gasten be hoorden de commissaris van de Koningin Quarles van Ufford, oud-minister Van Dijk, diverse Tweede Kamerleden, gedeputeer den, predikanten en de burgemeester van Aagtekerke en zijn vrouw. Het jubilerende paar werd 's middags toe gezongen door de Aagtekerkse school kinderen. Tijdens het diner werd een lang gedicht voorgedragen waarin werd opge somd wat de familie Blum-de Niet allemaal voor Walcheren betekend had. Vele jaren had dit kinderloze echtpaar voor de belan gen van Zeeland gewerkt. Beiden waren betrokken bij de Vereeniging 'Kinderzorg' en de oprichting van het ziekenhuis Bethesda. Nog steeds herinneren de Blumstraat in Aagtekerke en een herden kingssteen in het Vlissingse ziekenhuis aan deze sociaal ingestelde mensen. In het gedicht dat ter gelegenheid van dit feest was gemaakt, werd ook het perso neel genoemd. Cato was veertig jaar in dienst geweest; haar werk werd verlicht door Marie, het tweede meisje en Rika, de jongste bediende. Willem Bosdijk was hun eerste chauffeur en Adriaan Louwerse kwam na hem. Het tuinpersoneel stond on der leiding van Van der Driest. "Hij, met Johan Heinrich Blum en Elizabeth de Niet (zit tend op de eerste rij, achtste en zevende van links) lieten zich op hun 50-jarig huwelijksfeest op 31 juli 1929 op de veranda van Duinvliet met hun gasten fotograferen. Onder de geno digden bevonden zich hun huisarts dokter Vaandrager derde rij, vierde van links) en de burgemeester van Aagtekerke met zijn vrouw (vierde rij, zevende en achtste), (collectie Zeeuws Archief)

de Wete | 2013 | | pagina 19