Feiten en y\ mededelingen Een aantal inwoners van Arnemuiden heb ben de historische scheepwerf samen met Meerman, de gemeente Middelburg, de provincie Zeeland en de Stichting Behoud Hoogaars heringericht tot een museum waar weer schepen worden gerestaureerd. De Stichting Behoud Hoogaars, die drie platbodems in haar bezit heeft, restaureert op de scheepswerf haar eigen schepen. Woensdag 20 maart 2013, aula Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Excursie Als vervolg op de lezing over de historische scheepswerf C.A. Meerman wordt op 23 maart een bezoek aan deze scheepswerf georganiseerd. De rondleiding wordt ver zorgd door een gids. De kosten bedragen 4 euro per persoon. Zaterdag 23 maart 2013, historische scheepswerf C.A. Meerman, Zuidwal 63 te Arnemuiden, aanvang 10.00 uur. Noteert u alvast? Woensdag 24 april, jaarvergadering De jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren zal plaatsvinden op woensdag 24 april 2013. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende zaken aan de orde: jaarverslagen secretaresse en penning meester, verslag kascommissie, begroting, beleid bestuur en (her)verkiezing bestuurs leden. In De Wete van april 2013 treft u een uit gebreide agenda aan. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op onze website worden gepubliceerd. Woensdag 24 april 2013, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Ad van Dijk (1927-2012) In september vorig jaar overleed de Vlis- singse huisarts A.H. (Ad) van Dijk. De (oudere) lezers van De Wete hebben hem gekend als auteur van het Dijkje, een vas te rubriek die verscheen van januari 1977 tot en met het tweede nummer van 1996. De Dijkjes waren korte schetsen met een anekdotisch karakter, meestal met betrek king tot de Vlissingse of Walcherse ge schiedenis. Maar ook voor grotere, diep- gravender artikelen deinsde Ad van Dijk niet terug. Zoals zovelen van zijn generatie was hij 'getekend' door de Tweede Wereld oorlog. Bij de evacuatie van Vlissingen vond het gezin Van Dijk onderdak in een boerderij onder Gapinge. Daar maakte de jonge Ad in 1944 het bombardement op de dijk bij Veere van dichtbij mee. Hoewel hij er een graag geziene gast was, vergaarde Ad van Dijk zijn kennis van de geschiedenis van ons heem niet in de

de Wete | 2013 | | pagina 44