14 Trouwdag van Izaak. Moeder Cornelia de Kra ker te midden van haar dertien kinderen. Van links naar rechts, op de voorgrond: Rijk, Johan nes en Izaak; midden: de boerenmussen Corne lia, Maatje, moeder Cornelia de Kraker, Janna en Hendrika; op de achtergrond: Marinus, Joos, Cornelis, Levinus, Janis en Laurens. Nieuw en Sint Joosland, 21 mei 1930. (foto: coll. fam. Koppejan, Middelburg) want ze hebben niet allemaal een jas en schoenen." Johannes trouwde in 1922 in 's-Gravenpol- der met Leuntje Eckhardt (1896-1975); ze kwamen te wonen in de Van Akenstraat in Nieuw- en Sint Joosland. Leuntje was een dochter van een timmerman-aannemer uit Hoedekenskerke. Ook haar heb ik goed gekend. Zij was nog gekleed in de Zuid- Bevelandse protestantse dracht en haar Zuid-Bevelandse accent is ze nooit kwijt geraakt. Uit dit huwelijk werden drie kinderen gebo ren: twee zoons, Rijk (1923-2000) en Lau rens (1926-1995), en een dochter Cornelia (1935). Zoon Rijk zette later het bedrijf voort en begon met de handel en reparatie van auto's. Het is vrijwel zeker dat Johan nes zelf nooit in auto's gehandeld heeft. Als hij dat al deed moet het slechts zeer incidenteel zijn geweest. Zoon Laurens nam het winkeltje in ellen- goed over van zijn tante Janna, een zuster van Johannes, en bouwde het uit tot een moderne textielzaak met woninginrichting en stoffeerderij. In 1978 stopte hij met dat bedrijf en verkocht hij het pand. Er werd een zuivelhandel in gevestigd. Omdat Lau rens nog betrekkelijk jong was (52) werd hij, tot eind 1987, bode bij de Provinciale Griffie in Middelburg. Hij bleef op Nieuw en Sint Joosland wonen. Met zijn vrouw Cornelia Filius trok hij in een nieuwbouw woning aan de Hoge Stelle.

de Wete | 2013 | | pagina 18