17 In 1924 liet Johannes Joosse dit pand bouwen. Links was de fietsenmakerijrechts de winkel van zijn vrouw Leuntje. Johannes verkocht brandstof en olie van Shell. V.l.n.r.: Johannes, zijn zoon Laurens, en Johannes' broer lzaak. Postweg, Nieuw- en Sint Joosland, ca. 1939. (foto: coll. Autobedrijf Joosse, Vlissingen) 1945 pakte hij de draad weer op, hij meld de zich opnieuw aan en bekleedde ver scheidene bestuursfuncties. Hij wierp zich vooral op voor de herbouw van de muziek tent die in de oorlogsjaren was verwoest, en op de vernieuwing van de muziekinstru menten. Ook de ontwikkelingen in de luchtvaart volgde Johannes op de voet; hij had een brede interesse in de toenemende mobili teit. den een grote voorraad fietsonderdelen die goed van pas kwamen om ruilhandel mee te bedrijven. De oorlogsjaren Tijdens de mobilisatie van augustus 1939 had Johannes een flinke voorraad fietsen staan en hij verkocht er toen een groot aantal aan het Nederlandse leger. Na de Duitse inval werd er vanwege brandstof- schaarste nauwelijks nog aan taxivervoer en autoverhuur gedaan. Johannes en Leuntje werden teruggeworpen op hun oorspronkelijke activiteiten: de fietsenhan- del, het loondorsen en de winkel. Ze had- De volgende generatie Zoon Rijk had wel interesse in voortzetting van het bedrijf. Johannes eiste echter dat hij eerst een goede opleiding zou gaan volgen. Het werd de opleiding werktuig bouwkunde. Naar de mening van Johan nes was dit een brede opleiding waar je veel mee kon. Rijk volgde die studie aan de mts in Dordrecht, mede om aan tewerk stelling in Duitsland te ontkomen, en hij rondde haar in 1947 af. Hij sleutelde graag

de Wete | 2013 | | pagina 21