De garage, uitgebreid met een showroom en twee bedrijfswoningen. Nieuw- en Sint joos- land, ca. 1960. (foto: coll. Autobedrijf Joosse, Vlissingen) voortgezet. Hij moest met zijn tijd mee gaan, kreeg nieuwe aanbiedingen en kan sen, en die pakte hij ook. Op 1 juli 1962 nam hij Garage Mona in de Sint Janstraat in Middelburg over van Schoolmeester. Deze Schoolmeester was subdealer van Citroen, maar Rijk ging over op het dealer schap van Mercedes. Het subdealerschap mobil, Skoda, Austin, Bedford en Vauxhall. De Goggomobil was een bijzonder auto- tje. Eigenlijk werd het door echte autobezit ters niet als een auto gezien, met z'n tweecilinder tweetaktmotortje werd het meer beschouwd als een vierwielige over dekte scooter. 1 van Citroen ging toen over naar Garage Dijkwel aan het Noordpoortplein in Middel burg. In 1965 kwam er een nieuwe vestiging van Garage Joosse aan de Veerseweg in Mid delburg. Naast Peugeot en Scania Vabis kreeg Rijk er dus een dealerschap bij. Korte tijd was hij ook nog dealer van de merken Goggo- Naar Vlissingen In 1971 opende Rijk Joosse een filiaal in Vlissingen, aan de Breewaterstraat. Van hieruit kon hij zijn Vlissingse klanten beter van dienst zijn. Ik herinner me dat daar de introductie van de nieuwe Peugeot 104 plaatsvond. Vader Johannes reed tot op hoge leeftijd nog privé en voor taxidiensten in de populaire Peugeot 404. In 1973 werd besloten de aandacht uitslui tend te richten op auto's. De fietsenhandel werd afgestoten. De autofabrikanten stelden inmiddels steeds hogere eisen aan hun dealers. Een

de Wete | 2013 | | pagina 24