21 Boven: de huidige vestiging aan de Gildeweg in Vlissingen, 2013. (foto: A.R. Koppejan) Onder: de huidige vestiging aan de Oude Rijksweg in Nieuw- en Sint Joosland, 2013. (foto: A.R. Koppejan) van die eisen was het inrichten van een showroom. Bij Autobedrijf Joosse ontbrak het bij al hun garages aan goede show rooms. Daarom besloot Rijk in 1974 tot nieuwbouw aan de Gildeweg in Vlissingen. Samen met aannemer Kodde uit Nieuw en Sint Joosland ontwierp hij de garage. In 1975 werd deze nieuwe locatie in gebruik genomen. De filialen in Middelburg en Vlis singen werden opgeheven. De garage in Nieuw- en Sint Joosland bleef open, van wege het dealerschap van Vauxhall en Bedford. In de nieuwe showroom konden de Peugeots en Mercedessen op moderne wijze aan het publiek getoond worden. Rijk en Nel Joosse woonden in Nieuw- en Sint Joosland pal naast de garage. In 1971 besloot oud-burgemeester Van Randwijck naar Den Haag te verhuizen. Zijn riante woning recht tegenover de garage zou dus vrijkomen. Het pand was eigendom van de gemeente Middelburg en Rijk kon het hu ren. De reden waarom hij hierin trok was dat er behoefte was aan meer kantoor ruimte. De woning naast de garage werd daarom kantoor. Later werd dat pand ver kocht aan een monteur van het bedrijf die er nog steeds werkzaam is. Over op Ford Aan de Gildeweg kwamen twee automer ken, Peugeot en Mercedes, onder één dak. Dat feit lag erg gevoelig bij Peugeot, ze waren er niet echt blij mee. Zeker nadat de nieuwe Peugeot 604 geïntroduceerd was, een klasseauto gelijkwaardig aan de Mercedes, stapelden de moeilijkheden met Peugeot zich op. Rijk Joosse kreeg een nieuwe kans: in 1979 kon hij het dealer schap van Ford overnemen van Garage De Dreu, met vestigingen in Middelburg en Vlissingen. Hij was daar heel blij mee want, zo zei hij, Amerikaanse automerken gingen nooit failliet. Het dealerschap van Peugeot ging naar een andere garage in Vlissingen. Na het faillissement van die zaak - begin jaren tachtig - kwam het dealerschap in handen van Garage Dijkwel. Rijk bleef daarnaast dealer van Mercedes. Begin jaren tachtig was dat dealerschap nog enige jaren omgezet in een zoge naamd subdealerschap in een aparte ga rage. Deze locatie was gelegen aan de Mercuriusweg in Vlissingen en heette Garage Medamo.

de Wete | 2013 | | pagina 25