de eeuw werkten er ruim tachtig slaven en werd een deel van het bezit, CampVere, verkocht. In de negentiende eeuw werd het huis eigendom van een Britse onderne mer, die zich naar verluidt door een be zoek aan de oude stad Middelburg liet in spireren tot het bouwen van een stal in oude stijl. Het terrein heeft heel wat geschiedenis over zich heen gekregen, als strijdtoneel in de Onafhankelijkheidsoorlog in 1780 en de Burgeroorlog (1861-1865). Tijdens de eco nomische crisis van de jaren dertig in de twintigste eeuw werden de bijgebouwen ontmanteld. Nieuwe eigenaren hebben het monument weer prachtig gerenoveerd. Vijf Plantagehuis Middleburg in de omgeving van Charleston, (foto: ww.ourcharlestonhome.com/ Middleburg-Plantation-Charleston) O MIDDLEBURG PLANTATION 1796 Plantage Middleburg met alle opstallen in het laatste kwart van de achttiende eeuw. De sla venhutten zijn symmetrisch neergezet. Babson- kaart, 1786. (www.ourcharlestonhome.com/ Middleburg-Plantation-Charleston) jaar geleden stond het huis nog te koop voor ongeveer een miljoen dollar, geen geld voor zo'n historische plek met een Zeeuwse oorsprong. Wie belangstelling heeft en een bod wil uitbrengen, kan zich oriënteren op www.ourcharlestonhome. com/MiddleburgHome. Hans Krabbendam Bron: - A Brief History of Middleburg Plantation East Branch of the Cooper River Parish of St. Thomas and St. Denis, Huger, SC' (http://bell southpwp.net/rlJrJtimmonlmiddleburg- MLH.htm) Oogstmagazijn Middleburg van de plantage; en in het derde kwart van de achttiende eeuw ook verblijf van de slaven. (foto: www.ourcharlestonhome.com/ Middleburg-Plantation-Charleston)

de Wete | 2013 | | pagina 27