37 (een soort koopakten van onroerend goed). Op 27 oktober 1713 verkochten de erfgenamen van Meester Jacobus Ingelse ter plaatse "ene geheele Hofstede met sijn Heerewoninge, boerehuisinge, schuure, stallinge, backeete, gevolgen en toebeho ren op den Middelburgschen rijweg, om trent den Grooten Abeele, genaempt En gelenburg". Koper was "de Heer Meester Andries Caen", burgemeester en secreta- Opgraving van Engelenburg. Proefsleuf 1, ge fotografeerd in noordwestelijke richting. Het is goed te zien hoe dicht de fundering zich onder het maaiveld bevindt. Het witte zand is van de kreekrug waarop de fundering direct is ge bouwd. De aanbouw van de bakstenen funde ring is 'koud' tegen de andere funderingsmuur gezet, wat erop duidt dat het om een latere bouwfase gaat. (foto: Jan Kaljouw, 2002) X, '(y Bewoners Wanneer het landgoed precies gesticht en weer verdwenen is, was niet meer te ach terhalen. In het begin van de achttiende eeuw, toen er veel geld verdiend werd met de handel en scheepvaart, zijn er veel van dergelijke landhuizen verschenen op Wal cheren. Op sommige plaatsen, en dat geldt zeker ook voor de (oude) Vlissingse- weg, stonden ze zo dicht op elkaar dat men elkaar volgens Smallegange "met een steen kon bewerpen". Engelenburg is waarschijnlijk veel ouder. Volgens de overlopers uit circa 1650 lag daar toen al een hof met boomgaard met zeven gemeten (circa 2,5 hectare) grond. Eigenaar was Adriaan Tuijters. In het begin van de achttiende eeuw duikt voor het eerst de naam Engelenburg op in de regis ters van het Rechterlijk Archief Zeeland

de Wete | 2013 | | pagina 45