Laat het De Wete weten WM* 'Vogelschieten', uitgegeven bij Frans Buffa Zonen, Amsterdam. (Tekeningen en prenten, ZB, Beeldbank Zeeland, recordnr. 426) - u, K Vogelschieten? Uit de Beeldbank Zeeland komt een teke ning waarvan niets meer bekend is dan wat het onderschrift vermeldt. Gezien de kleding lijkt het erop dat hier een negentiende-eeuws evenement aan de gang is. Door het kleurgebruik in de te kening lijkt het echter logischer dat deze pas begin twintigste eeuw is uitgegeven. Wie kan deze tekening dateren of meer melden over de regels van het zogenaam de "Walcherse vogelschieten" dat hier blij kens het onderschrift plaatsheeft? Gaat het wel om vogelschieten, of zien we het gaaischieten op de kermis van Domburg of Westkapelle? Waterput De redactie van De Wete ontving een foto van mevrouw H.M. de Man-Geldof uit Lei derdorp. Deze foto van een waterput bij het Waterwingebied te Vrouwenpolder da teert van ongeveer 1906. De grootvader van mevrouw De Man, Cornelis Geldof, werkte vanaf ongeveer 1898 tot aan zijn pensioen bij de waterleiding. Het gezin woonde in het huisje dat er nu nog staat, maar nu als vakantiehuisje in gebruik is. Al zou het volgens haar best kunnen dat het ondertussen al eens herbouwd is. Me vrouw De Mans vader werd er in 1899 in geboren. Het is niet bekend welke werkzaamheden op deze foto werden uitgevoerd. De vader van mevrouw De Man veronderstelde dat het hier ging om het metselen en controle ren van een of meer waterputten. Er staat immers een duiker met een van de eerste professionele duikuitrustingen op de rand

de Wete | 2013 | | pagina 58