De Wete weet het 51 van de put. Het meisje in klederdracht dat erbij staat is Jacoba (Koos) de Rijke, gebo ren 1893, overleden 1990. Haar vader, Jan de Rijke, woonde en werkte daar ook. Koos was getrouwd met haar buurjongen Lein Geldof, de oudere broer van de vader van mevrouw De Man. Koos was dus haar tante. De andere mensen op de foto zijn onbekend. De kinderen zijn waarschijnlijk jongens van de families Geldof en Allot, die op het terrein woonden. Misschien kan iemand vertellen waar de werklui mee bezig zijn, waar de put exact ligt en wie er nog meer op de foto staan. Oogsten of dorsen? In de rubriek 'Laat het De Wete weten' van januari j.l. plaatsten wij op verzoek van Han Dobbelaar een foto van een groot ge zelschap rondom de oogst in de omgeving van Souburg. We vroegen daarbij wie de personen op de foto herkent en waar hij genomen kan zijn. Cees Meijers uit Middelburg laat weten dat het op de foto gaat om dorsen, dus niet om oogsten. En de firmanaam op de dors- kas is niet die van Keesink, zoals wij ver onderstelden, maar van Reesink. De firma Reesink Co bestaat nog altijd, aldus de heer Meijers. Kees Osseweijer uit Gorinchem is wat pre ciezer. De naam van de firma is H.J. Ree sink en ze is gevestigd in Zutphen. "H.J. Reesink was (en is) een grote, nationale onderneming op het gebied van landbouw werktuigen, gereedschappen etc.", schrijft de heer Osseweijer. Peter Geerse uit Bathmen weet hoe het Uw reacties ziet de redactie graag tege moet. zit. Hij mailt ons: "De firma H.J. Reesink Co uit Zutphen is opgericht in 1786 en is een van de oudste handelsfirma's van ons land. De huidige Koninklijke Reesink N.V. (info@royalreesink.com) bestaat tegen woordig uit elf werkmaatschappijen/be drijven, waarvan Reesink Technische Han del B.V. nog steeds haar handelsactivitei ten op het gebied van landbouwmachines voortzet. Dit gebeurt sinds enkele jaren in Apeldoorn (info@rth.reesink.nl), waar ook het hoofdkantoor is gevestigd. Reesink Staal B.V., ook voortkomende uit H.J. Reesink, opereert nog vanuit Zutphen." Over de personen die op de foto staan, is eerdergenoemde Cees Meijers - tot nu toe

de Wete | 2013 | | pagina 59