Bijeenkomsten althans - de enige die ons iets kan vertel len. Hij bezit twee foto's van een boeren echtpaar, eentje op hun boerderij in Abee- le en een staatsiefoto in de huiskamer, aan de hand waarvan hij gelijkenis ziet tussen de oudste personen op de foto van Han Dobbelaar met zijn overgrootmoeder Jo hanna (Jijs) Brouwer en haar tweede echt genoot Pieter (Piet) de Wolf. Cees Meijers: "Johanna Brouwer, geboren in 1865, over leden in 1961, heb ik goed gekend als de grootmoeder van mijn moeder. Haar eerste echtgenoot was Florus Louwerse (1856- 1904). Ze hadden een zoon Marinus Lou werse (ca. 1885-ca. 1970) en een dochter Johanna (Jewan, 1887-1977). Piet de Wolf, die door opoe Jijs als 'Wolf' werd gememo reerd, moet omstreeks 1930 zijn overle den. Piet en Jijs hadden geen kinderen." De heer Meijers is benieuwd naar overige reacties. Wij ook, nog steeds. Ringrijderij Op de foto met de ringrijderij die wij in de zelfde Wete plaatsten (pag. 30) kwam een telefonische reactie van de heer Bimmel uit Oostkapelle. Naar zijn mening gaat het om een ringrijderij in Oostkapelle. De foto staat namelijk ook in het boekje Kent u ze nog, die van Oostkapelle?, deel 2. De voorste persoon op de foto is Kees Wattel, vertelde de heer Bimmel er nog bij. En ja hoor. Een paar dagen later belde ene Wattel uit Oostkapelle, met de bood schap dat het inderdaad ging om een ring rijderij in Oostkapelle. En Kees Wattel, die de heer Bimmel al genoemd had, was zijn grootvader. Een exact jaartal konden beide heren ech ter niet geven. f 2\ Het Zeeuwse boerenzakmes Op woensdag 28 november 2012 hield Frans Dingemanse op uitnodiging van de HKW een (drukbezochte) lezing over het Zeeuwse paeremes. Het paeremes is een robuust zakmes, van zo'n dertig centimeter lang, dat vroeger vooral door boeren en boerenarbeiders werd gebruikt. Het mes was een functioneel onderdeel van de Zeeuwse dracht, onmisbaar bij allerhande karweitjes. De drager kon er in geval van nood het paardentuig mee doorsnijden of bij brand de beesten ermee losmaken. En als de boerenknecht werd uitgenodigd om

de Wete | 2013 | | pagina 60