3ö| J Activiteiten SmF 58 Eerherstel voor het Dokje van Perry. De machi nefabriek uit 1919 staat er nog, 2012. (foto: Ron van Maanen) van industrieel erfgoed, samen met wat restanten van De Schelde zelf, zoals onder meer de timmerfabriek en de oude plaat werkerij. We begonnen de presentatie met een foto van het hoofdkantoor achter de oude ma chinefabriek. We zagen de bussen die van heinde en ver de mensen aanvoerden om aan het werk te gaan. We eindigden de presentatie met de stoomfluit. Als de 'blaas' heeft geklonken, zit het werk er weer op. Leo Faase Woensdag 24 april 2013 Jaarvergadering De jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren vindt plaats op woensdag 24 april a.s. De agenda treft u aan in het midden van deze Wete. Na de pauze zal de heer Ton Goossens een lezing houden met lichtbeelden van authentieke foto's over Frans oorlogsge weld in Middelburg (zie hierna). Woensdag 24 april 2013, aula Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk te Middelburg, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.45 uur). Gestold Verleden. Frans oorlogsgeweld over Middelburg Na de capitulatie van Nederland waren Franse troepen in Zeeland nog in strijd met de Duitse aanvallers. Op 17 mei 1940 werd het stadscentrum van Middelburg door oorlogsgeweld verwoest. De heersen de opvatting is dat een Duits bombarde ment hiervan de oorzaak was. Ook worden Duitse beschietingen aangehaald. Sommi ge publicisten menen daarnaast dat het om een terreurbombardement ging. Uit his torisch oogpunt is dat curieus want hier is nooit bewijsmateriaal voor gevonden.

de Wete | 2013 | | pagina 66