werd de admiraliteitsraad gevraagd het transportjacht zeilklaar te maken om de gedeputeerden naar het jacht van de tsaar te kunnen overbrengen. Veere Omdat de oude archieven van Middelburg en Vlissingen verloren zijn gegaan, weten In het eerste geval zou het eresaluut klin ken zodra zijn rijtuig zich tussen Zanddijk en de stad bevond en in het tweede geval als het jacht op de rede van Veere zou zijn aangekomen. Ook besloot men bij zijn ver trek uit de stad saluutschoten te lossen. Tot slot wees het stadsbestuur de regeren de burgemeesters Laurens Nebbens en we voor wat betreft Walcheren alleen hoe het stadsbestuur van Veere zich heeft voorbereid op de komst van de tsaar. Meteen na ontvangst van de kennisgeving kwamen burgemeesters en schepenen bij elkaar om te beraadslagen hoe men de monarch het best zou kunnen ontvangen. Equipagemeester Stury kreeg bevel het kanon op de wallen in gereedheid te bren gen en de admiraliteitsraad werd gevraagd voldoende buskruit te leveren. Omdat niet bekend was of de tsaar over land of over zee de stad zou binnenkomen, moest met beide opties rekening worden gehouden. De Kaai in Veere met de Campveerse Toren in de achttiende eeuw. Op de voorgrond de her berg De Schotsche Distel. Aquarel van Wim Abeleven, Veere 1966. (collectie J.H. Midavai- ne) Hendrik Haak-Kerkman, de oud-burge meesters Abraham Huyge en Jacob Lam bert Colve, schepen Adriaan Vereist en pensionaris Johan de Mauregnault aan om de tsaar bij zijn aankomst in de stad te ver welkomen. Intussen gingen ook in de Abdij in Middel burg de voorbereidingen door. Op 3 april

de Wete | 2013 | | pagina 11